Ślub plenerowy w 5 krokach


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
Ślub plenerowy w 5 krokach
2017-07-26
Piękna zieleń, altana dla młodej pary i urzędnika, białe krzesła i kwiatowe dekoracje – to ślubne obrazki z amerykańskich filmów, które coraz chętniej i z dużym powodzeniem przenosimy na nasz polski grunt. Jak zorganizować wymarzony ślub plenerowy? Oto 5 kwestii, które trzeba wziąć pod uwagę.

MIEJSCE

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Kafito.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:

Od kiedy w życie weszły przepisy, że związek małżeński można zawrzeć poza budynkiem urzędu stanu cywilnego, parom nie brakuje fantazji w wymyślaniu oryginalnych miejsc na zorganizowanie ceremonii. Wiele stawia jednak na praktyczne i wygodne rozwiązania, wybierając na wesele obiekt, który jednocześnie ma warunki do organizacji ślubu na świeżym powietrzu. Wtedy tuż po uroczystości i złożeniu życzeń goście mogą przejść do sali balowej i rozpoczyna się zabawa.

FORMALNOŚCI

Ze względu na kościelne obostrzenia, mówiące o tym, że ślub nie może odbywać się poza obszarem świątyni, większość ceremonii w plenerze ma charakter cywilny. Aby urzędnik udzielił ślubu, trzeba spełnić zaledwie kilka formalności więcej niż w przypadku standardowej uroczystości. Najpierw należy napisać pismo dotyczące organizacji ślubu poza USC. W miejscu, w którym odbywa się ceremonia plenerowa, musi być możliwość powieszenia godła państwowego. Para młoda, urzędnik i świadkowie powinni znajdować się pod zadaszeniem – potrzebny więc będzie niewielki namiot lub altana.

WYSTRÓJ

Poza tymi formalnymi wymogami, wiele zależy od wyobraźni państwa młodych. Standardowo, zorganizowaną na ślub plenerowy przestrzeń dekoruje się jasnymi kwiatami. Czasem – w zależności od upodobań – rozwijany jest biały dywan. – U nas śluby plenerowe odbywają się przy basenie – mówi Jakub Urbaniak, właściciel Rezydencji Miętowe Wzgórza pod Warszawą. – Projektując to miejsce, chcieliśmy, aby znalazła się przestrzeń idealna do zawarcia związku małżeńskiego na świeżym powietrzu, rodem z amerykańskich filmów. I taką mamy – w białej altanie przy basenie.

DODATKOWE „UMILACZE”

Organizując ślub plenerowy, koniecznie trzeba pomyśleć o nagłośnieniu. Możemy zorganizować je sami, choć nie zawsze jest to konieczne. Niektóre obiekty, poza dekoracją, krzesłami i namiotem lub altaną, dostarczają także potrzebny sprzęt. – W Miętowych Wzgórzach w cenie ślubu plenerowego jest również duet lub kwartet smyczkowy, przygrywający, gdy goście składają parze młodej życzenia oraz przed ceremonią, kiedy serwowany jest aperitif – dodaje Jakub Urbaniak.

POGODA

Jednym z głównych czynników, który powstrzymuje pary młode przed organizacją ślubu na świeżym powietrzu jest pogoda. Aby nie stresować się prognozą meteorologów i nerwowo nie sprawdzać ich przewidywań na kilka dni przed uroczystością, warto wybrać na ślub plenerowy miejsce, w którym – w razie deszczu – będziemy mogli spokojnie zrealizować plan B. – W przypadku, gdy pogoda płata figle, przenosimy ceremonię do środka. Wciąż jest piękny widok na basen i przyrodę, ale nikomu deszcz nie kapie na głowę – opowiada Jakub Urbaniak. – Na taką reorganizację miejsca zaślubin potrzebujemy dosłownie kilkunastu minut.

Ślub na świeżym powietrzu to ceremonia zupełnie inna od tych zawieranych w ścianach urzędu stanu cywilnego. Gwarantuje niezapomniane przeżycia, zarówno dla pary młodej, jak i gości, ale też piękne zdjęcia. Opcję takiej uroczystości warto rozważyć szczególnie latem.

Nadesłał:

38PR

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl