Podpaski, tampony, czy kubeczki mensturacyjne - na co postawić


2017-08-31
Menstruacja nie należy do ulubionych chwil w życiu kobiety. Z plamieniem można sobie radzić stosując podpaski, tampony lub kubeczki menstruacyjne. Zapraszamy do zapoznania się z tymi trzema produktami i zadecydowania, który z nich najbardziej Ci odpowiada.

Natura kobiety

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Poradnik-Zdrowia.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:

Pod względem biologicznym, a także w pewnym sensie pod względem psychologicznym, życie kobiety toczy się wokół miesiączki. Pozwala jej to na przykład na rodzenie dzieci. Cykl menstruacyjny i jego cztery fazy przebiegają zatem nie po to, aby utrudnić kobiecie życie, lecz żeby mogła wydać na świat syna lub córkę.

Cykl menstruacyjny

Co 28 lub co 29 dni w organizmie kobiety po skończeniu jednego cyklu menstruacyjnego rozpoczyna się kolejny. Zaczyna się od menstruacji, która przechodzi w fazę fiolikularną, apogeum stanowi owulacja, a kończy się na fazie lutealnej. Dni płodne przeplatają się wówczas z dniami niepłodnymi.

Menstruacja

W 1, 2, 3, i 4 dniu cyklu menstruacyjnego trwa faza menstruacji. Nabłonek macicy się złuszcza, co skutkuje krwawieniem z pochwy. Na menstruację składają się dni niepłodne.

Faza folikularna

W 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 i 13 dniu cyklu menstruacyjnego trwa faza folikularna. Dojrzewają pęcherzyki Graafa w celu wypuszczenia jajeczka. Na fazę folikularną składają się dni niepłodne oprócz jej ostatnich dni.

Owulacja

W 14 dniu cyklu menstruacyjnego trwa faza owulacji. Komórka jajowa, czyli żeńska gameta, zostaje wypuszczona z jajnika do jajowodu i albo natrafi w tym czasie na komórkę plemnikową, czyli męską gametę, albo obumrze. Na owulację składa się dzień płodny.

Faza lutealna

W 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 i 28 dniu cyklu menstruacyjnego trwa faza lutealna. Pęcherzyki Graafa zamieniają się w gruczoły wydzielające progesteron i estrogeny, to znaczy hormony. Na fazę lutealną składają się dni niepłodne oprócz jej pierwszych dni.

Menstruacja w sposób ekologiczny

Z racji dbania o środowisko zaleca się stosowanie produktów wielokrotnego a nie jednorazowego użytku. Dotyczy to produktów z wielu dziedzin życia, na przykład menstruacji. Otóż menstruacja to faza cyklu objawiająca się krwawieniem z pochwy w wyniku złuszczania się nabłonka macicy. Wydzielinę pochłaniają podpaski, tampony i kubeczki menstruacyjne. Podpaski to produkt jednorazowy, który przyczepia się do bielizny. Tampony do również produkt jednorazowy, który wkłada się do pochwy. Kubeczki menstruacyjne to natomiast produkt wielorazowy, który wkłada się do pochwy, a po jego napełnieniu wyjmuje w celu opróżnienia i oczyszczenia, aby włożyć go kolejny raz.

Sprawdź kubeczki menstruacyjne w AleZielonySklep.pl.


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JustynaZ

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl