Używane łóżko rehabilitacyjne - jak ocenić jego stan?


Używane łóżko rehabilitacyjne - jak ocenić jego stan?
2018-06-26
Łóżka rehabilitacyjne powinny dawać komfort i bezpieczeństwo choremu, ale również ułatwić pracę opiekunom. Jednak dobre, elektryczne łóżka to spory wydatek. Warto więc przejrzeć oferty używanych łóżek rehabilitacyjnych. Sprawdź, jak ocenić stan łóżka używanego, aby się nie zawieść.

Funkcje elektryczne

Nie warto inwestować w łóżka manualne, nawet jeśli ich stan jest bardzo dobry, a cena przystępna. Wprawdzie łóżka w pełni elektryczne są dużo droższe, jednak nie wszystkie funkcje łóżka muszą być elektryczne. Najważniejsze, które naprawdę ułatwią opiekę to regulacja pilotem wysokości łóżka i zagłówka. Upewnij się więc u sprzedawcy, czy łóżko posiada te funkcje, czy działają bez zarzutów i czy pilot jest sprawny. Jeśli masz możliwość, to sprawdź działanie łóżka przed zakupem. Dysponując większymi zasobami finansowymi, możesz poszukać łóżek z większą ilością elektrycznych czynności. Można je kupić na przykład na stronie gamareha.pl. Każda funkcja pozwala zaoszczędzić czas i dodaje wygody choremu – może on łatwo zmienić pozycję, unieść tułów czy nogi, co zapobiega powstawaniu odleżyn i obrzęków.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Poradnik-Zdrowia.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:

Wygląd

Wygląd łóżka jest bardzo ważny, aby zapewnić komfort - również ten psychiczny. Łóżka wykonuje się zwykle albo z aluminium, albo z drewna. Na aluminiowych ślady użytkowania są dużo mniej widoczne i jest ono lżejsze. Dużym minusem jest atmosfera, którą wprowadza – surowa, zimna i szpitalna. W przypadku drewnianego, ociepla ono trochę wnętrze i dodaje domowej atmosfery, co ważne jest właśnie dla komfortu psychicznego. Jednak może być dużo bardziej zniszczone, co warto sprawdzić samemu, a nie polegając tylko na zdjęciach.

Materac

Kupując używane łózko rehabilitacyjne, nie zawsze dostaniemy w komplecie z nim materac. Możemy go sobie wtedy dobrać według indywidualnych potrzeb chorego. Jeśli sprzedający oferuje nam również materac, to trzeba zwrócić uwagę na jego funkcje – przede wszystkim, czy jest antyodleżynowy i jaka jest miękkość pianki. Sprawdzić należy również, czy się nie zapada i czy nie ma na nim „odleżanych” miejsc. Materac daje wygodę, jednak zbyt długo eksploatowany, może tę wygodę zabrać, o czym pamiętajmy przy zakupie używanego łóżka z materacem.

Wyposażenie dodatkowe

W zależności od stopnia choroby, zainwestować można w inne wyposażenie dodatkowe łóżek, które często wystawiane jest na sprzedaż razem z łóżkiem. Ważny jest na przykład trójkątny wysięgnik, który pomaga choremu podnieść się i zmienić pozycję, co w znacznym stopniu odciąża opiekuna. Kolejną rzeczą są składane barierki boczne, uniemożliwiające wypadnięcie z łóżka i kółka z hamulcami, które pozwalają na łatwe przemieszczanie łóżka. Inne akcesoria dostępne często w wyposażeniu używanego łóżka rehabilitacyjnego, to uchwyt na kroplówkę czy stolik przyłóżkowy, dzięki któremu chory sam może zjeść posiłek nie wstając z łóżka.

 

Cena używanego łóżka jest zdecydowanie niższa, niż nowego. Przed zakupem warto jednak samemu je obejrzeć i sprawdzić, w jakim jest stanie. Często łóżka sprzedają osoby, które niegdyś same zakupiły je w sklepie medycznym, aby móc opiekować się chorym w domu. Ich jakość, w zależności od długości użytkowania, powinna być zadowalająca, a najważniejszą rzecz, czyli materac, zawsze można wymienić i dobrać do własnych potrzeb.


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JustynaZ

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl