Wystartowała IX edycja „Akademii Bezpiecznego Puchatka”


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
2017-10-13
Wystartowała IX edycja „Akademii Bezpiecznego Puchatka” – największego programu edukacyjnego o tematyce bezpieczeństwa skierowanego do uczniów I klas szkół podstawowych. Zapraszamy szkoły z całej Polski do udziału w tym bezpłatnym programie.

Wraz z początkiem roku szkolnego, już po raz IX, wystartowała „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Ta znana i ceniona przez nauczycieli ogólnopolska akcja edukacyjna, skierowana jest do pierwszych klas szkół podstawowych. Jej celem jest pokazanie dzieciom jak, podczas codziennych aktywności, uniknąć zagrożeń i zadbać o swoje oraz kolegów bezpieczeństwo. Uczestnictwo szkół w programie jest w pełni bezpłatne. „Akademia Bezpiecznego Puchatka” realizowana jest we współpracy z Biurem Prewencji
i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.
Patronem Honorowym jest Komendant Główny Policji.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Kafito.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:

 

Mały człowiek w wielkim świecie

Pierwsza klasa to czas, gdy dziecko wkracza w wielki świat, nie zawsze dobrze mu znany. Pojawiają się nowe sytuacje, które dla małego człowieka stanowią ogromne wyzwania. Pierwsze samodzielne kroki w drodze do i ze szkoły, nowe sytuacje społeczne w rzeczywistym i wirtualnym świecie, samodzielne pobyty w domu, czy zabawy z kolegami na podwórku. Zagrożenia mogą pojawić się niespodziewanie i wszędzie. Dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie pierwszoklasistów do nowych sytuacji. „Dzieci są ciekawe świata. Ale bardzo często zdarza się, że podczas jego odkrywania, zapominają o swoim bezpieczeństwie. W życiu pierwszoklasistów pojawia się również wiele zupełnie nowych sytuacji, w których nie zawsze wiedzą, jak postąpić. Dlatego szkoła, którą kieruję, od wielu lat przystępuje do programu Akademia Bezpiecznego Puchatka. Jego treści są merytoryczne, a forma ich przekazania bardzo przyjazna dla dzieci. Ogromną zaletą jest fakt, że udział w programie jest całkowicie bezpłatny” – powiedziała Wioletta Krzyżanowska, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 323 w Warszawie.

 

Cel i materiały Akademii Bezpiecznego Puchatka

Celem „Akademii Bezpiecznego Puchatka” jest wsparcie nauczycieli w edukacji dzieci z I klas szkół podstawowych. Każda ze szkół, która zadeklaruje udział w programie, otrzymuje bezpłatnie komplet materiałów edukacyjnych – płytę CD zawierającą materiały dla nauczycieli wraz ze scenariuszami zajęć lekcyjnych, atrakcyjne graficznie książeczki z propozycją edukacyjnych zabaw oraz poradami dla dzieci
i rodziców, a także certyfikat potwierdzający udział szkoły w programie. Podczas zajęć realizowanych przez nauczycieli, dzieci dowiadują się jak bezpiecznie pokonać drogę do i ze szkoły, jak w sytuacjach zagrożenia zadbać o swoje i kolegów bezpieczeństwo, jak zachować się w nowych sytuacjach społecznych, czy podczas korzystania z Internetu. Tegoroczne materiały „Akademii Bezpiecznego Puchatka” zostały również uzupełnione o tematykę związaną z pierwszą pomocą oraz o treści uczące efektywnego zapamiętywania, trening koncentracji i rozwijania kreatywności. Cały program opracowany został przez wykwalifikowanych pedagogów – metodyków, przy współpracy z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

 

Jak zgłosić szkołę do programu?

Udział szkół w programie jest całkowicie bezpłatny, a sam proces bardzo krótki i prosty. Zgłoszenia dokonuje dyrektor lub nauczyciel poprzez wypełnienie formularza na stronie:

https://akademiapuchatka.pl/pl/nauczyciele/formularz-zgloszeniowy. Każda z zapisanych szkół otrzyma bezpłatny pakiet edukacyjnych materiałów. Po zrealizowaniu zajęć, dzieci biorące udział w programie „Akademia Bezpiecznego Puchatka” przystępują do Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa, utrwalającego pozyskaną wiedzę i sprawdzającego jej poziom. Każda szkoła biorąca udział w programie nabywa też prawo do posługiwania się prestiżowym certyfikatem „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.

„W miarę jak dziecko dorasta, staje się coraz bardziej aktywnym uczestnikiem ruchu drogowego. Może być rowerzystą, motorowerzystą, w końcu osiąga wiek kiedy zdobywa upragnione prawo jazdy. Zanim to jednak nastąpi musi przejść określoną ścieżkę edukacyjną, dla własnego bezpieczeństwa nauczyć się zachowań podstawowych np. na co zwracać uwagę przechodząc przez jezdnię, kiedy wolno mu poruszać się jezdnią, czy warto nosić elementy odblaskowe. Wszystkie te informacje, jak również wiele innych, znalazły się w programie Akademia Bezpiecznego Puchatka. Zajęcia z wychowania komunikacyjnego w szkołach, to ważna inwestycja w bezpieczeństwo dziecka, dlatego Policja zdecydowała się wspierać ten program” – powiedziała
mł. insp. Agata Krysiak z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Nadesłał:

KDreher

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl