Kafito Polski

Pomoc Drogowa Kraków, Laweta, Holowanie 24h, Tel.537-527-537

Wpis należy do
użytkownika:
tytmar1
avatar
przejmij wpis »
Pomoc Drogowa 24h Kraków zajmuje się holowaniem pojazdów osobowych, terenowych, dostawczych oraz TIR na terenie całego kraju. Również dokonujemy napraw na miejscu zdarzenia, wulkanizacja, zatrzaśnięte kluczyki oraz awaryjne odpalanie. Stawiamy pojazdy na koła oraz wyciągany je z trudnego terenu.
WWW: http://pomocdrogowa-krakow.com.pl

Opis firmy

OFERUJEMY POMOC DROGOWA I AUTO HOLOWANIE POJAZDÓW GŁÓWNIE NA TERENIE KRAKOWA I OKOLIC.
HOLOWANIE NA TERENIE KRAKOWA ODBYWA SIĘ PRZEZ WYKWALIFIKOWANY PERSONEL I SPECJALISTYCZNE HOLOWNIKI.

Jak bezpiecznie holować pojazd?
Aby holowanie odbywało się w sposób bezpieczny i co ważne zgodny z przepisami ruchu drogowego warto zapoznać się z praktycznymi poradami dotyczącymi holowania.

Pojęcie holowania

Holowanie to czynność polegająca na ciągnięciu przez pojazd silnikowy, drugiego pojazdu silnikowego, który w danych okolicznościach nie jest zdolny do samodzielnego poruszania się za pomocą linki holowniczej bądź też innego połączenia miedzy pojazdami nadającym się do holowania określonego typu pojazdu.

Czego używać do holowania pojazdu

Pojazdy holowane mogą być ze sobą połączone połączeniem sztywnym lub giętkim w zależności od tego, jakie pojazdy są holowane. Do holowania motocykla należy użyć połączenia giętkiego, umożliwiającego łatwe odczepienie się. To bardzo ważne ze względu na możliwość wystąpienia nagłego zagrożenia w ruchu drogowym. Sposób połączenia innych pojazdów ma wykluczyć odczepienie się w czasie jazdy. Ustawodawca nie wskazuje wprost czym należy pojazd holować, może być to zarówno linka holownicza, łańcuch jak każdy inny rodzaj połączenia gwarantujący bezpieczeństwo. Do holowania można użyć połączenia sztywnego pod warunkiem, że co najmniej jeden układ hamulców jest sprawny w pojeździe holującym zaś w połączeniu giętkim sprawne muszą być oba układy. Nie jest wymagany sprawny układ hamowania w pojeździe holowanym, którego przednie zawieszenie oparte jest o część mechaniczną pojazdu holującego. Przykładem może być większość samochodów używanych przez pomoc drogową.

Dopuszczalna prędkość w przypadku holowania:

Prędkość pojazdu holującego nie może przekraczać 30 km/h na obszarze zabudowanym i 60 km/h poza tym obszarem. Pojazd holujący zobowiązany jest do włączenia świateł mijania, również w okresie dostatecznej widoczności.

Kategorie powiązane z wpisem

Ostatnio dodane
Wpisy katalogowe Podkategorie