Bezpieczne dziecko na wakacjach


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
2018-07-12
Dzięki aplikacji polskiego startupu będziesz wiedział z kim rozmawia Twoja pociecha

Datarino, wrocławska firma technologiczna stworzyła aplikację, która rozpoznaje dzwoniące numery. Jak podkreślają jej twórcy, może ona być również wykorzystana jako narzędzie do ochrony najmłodszych. Dzięki niej dzieci mogą uniknąć wielu niebezpiecznych sytuacji, a rodzice zmniejszyć ryzyko, że ich dziecko nie będzie ofiarą przestępstwa na tle seksualnym.

Wakacje to dla dzieci czas zabawy i zawierania nowych znajomości. Niestety, to także okres zwiększonej aktywności osób, które chcą wykorzystać naiwność najmłodszych. Dlatego właśnie teraz rodzice powinni uczulić dzieci na możliwe zagrożenie. Z pomocą przychodzą tu też nowe technologie takie jak aplikacja Everybody, opracowana przez  firmę Datarino.

- Evrybody to darmowa aplikacja, która po zainstalowaniu „sprawdza” numer, który do nas dzwoni lub z którego otrzymujemy wiadomość. Jeśli numer jest w bazie, przyporządkowuje go do osoby – odbierający połączenie lub wiadomość SMS widzi, kto do nas dzwoni – mówi Przemysław Jurgiel-Żyła, wiceprezes Datarino

Android oraz iOS

 


Nadesłał:

hubert.raczkowski

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl