Bus z wypożyczalni jako auto zastępcze


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
Bus z wypożyczalni jako auto zastępcze
2019-09-29
W codziennej pracy kierowcy zawodowego, nie brakuje niebezpiecznych sytuacji na drodze. Nie wszystkim im można zapobiec. Konsekwencją nieuwagi lub nieostrożnej jazdy może być stłuczka i uszkodzenie samochodu, którym kierowca wykonuje dostawy lub przewóz towarów.


W transporcie oznacza to realne straty. Samochód, który nie nadaje się do jazdy nie może realizować zleceń i musi trafić do warsztatu na naprawę. To z kolei może trwać nawet kilka tygodni. Czy w tym czasie firma może pozwolić sobie na mniejsze zarobki lub rezygnację ze zleceń? Oczywiście że nie. Z pomocą w takich trudnych momentach przychodzi wypożyczalnia busów Łódź.Kto może wypożyczyć samochód dostawczy?

Wiele osób błędnie uważa, że do wypożyczenia samochodu dostawczego, czyli popularnego busa, konieczne jest prawo jazdy kategorii C. Nic bardziej błędnego. Zgodnie z ustawą o ruchu drogowym, do kierowania samochodem o DMC nie przekraczającej 3,5 tony, wystarczającej jest podstawowe prawo jazdy kategorii B. To ta sama kategoria, którą posiada większość kierowców poruszających się samochodami osobowymi. W praktyce, każdy kto ma na to ochotę i na co dzień porusza się autem osobowym, może skorzystać z usług w zakresie wynajmu busów. Warunkiem do wynajmu samochodu dostawczego z wypożyczalni jest ukończenie 18 roku życia i posiadanie ważnego prawa jazdy.Do czego można wykorzystać wypożyczonego busa?

Wynajem samochodów użytkowych, nazywanych również dostawczymi lub busami, ma w zasadzie zabezpieczyć interesy firm, które wykorzystują takie samochody do celów zarobkowych. Najczęstsze ich przeznaczenie to.

 

  • Dostawy towarów do sklepów – hurtownie i producenci korzystają z samochodów dostawczych, realizując z ich pomocą zaopatrzenie do sklepów, restauracji, piekarni i innych placówek handlowych. Bus idealnie się do tego celu nadaje. Jest zwrotny, stosunkowo lekki i posiada dużą przestrzeń ładunkową. W ofercie niektórych wypożyczalni znajdują się również busy chłodnie, wyposażone w niezależny system chłodzenia przestrzeni ładunkowej. Są one wykorzystywane do przewozu mrożonek, wędlin, mięs lub lodów.

  • Usługi transportowe – busy można również spotkać na trasach krajowych i międzynarodowych, na których wykonują przewóz towarów. Wiele firm spedycyjnych oraz kurierskich wykorzystuje busy do dostawy i odbioru paczek i transportu przesyłek na dużych dystansach. Dlaczego akurat busy są tak popularne? Ponieważ są szybkie, ekonomiczne, a ich kierowcy nie podlegają obowiązkowi posiadania tachografu.

  • Przewóz osób – samochody w nadwoziu bus są również powszechnie wykorzystywane w charakterze taksówek. Możliwość jednoczesnego zabrania większej liczby osób sprawia, że to wygodny środek transportu zorganizowanego. Przejazdy na lotnisko, dowozy pracowników do zakładu pracy, czy wynajem busa i podróż całą rodziną na wakacje.Ile płaci się za wypożyczenie busa?

Na sam koniec odpowiedź na najważniejsze pytanie. Ile kosztuje wynajem busa w Łodzi? Średni koszt to ok. 200 złotych za dobę. Cena ta może się wahać w granicach +/- 20 zł, zależnie od długości czasu wynajmu. Im dłuży jest okres wynajęcia, tym cena za dobę staje się korzystniejsza.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl