Czy masz detektor gazu w domu?


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
2018-05-10
Wszyscy wiemy, że wszelkie zatrucia czadem czy gazem mogą być tragiczne w skutkach – konieczność zamontowania detektora gazu w pomieszczeniach kotłowni jest dość oczywista. Czasami warto wyposażyć się też w przenośny detektor gazu.

Wyjątkowo istotną zaletą każdego przenośnego detektora gazu będzie choćby to, że posiada o wiele bardziej uniwersalne przeznaczenie niż wszystkie czujniki wbudowane w instalację. Tego rodzaju wykrywacz może być wykorzystywany zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak i choćby na jachcie. Jest niezawodny we wszystkich miejscach, w jakich zaistnieje podejrzenie nieszczelności instalacji gazowych. Stanowi niezastąpiony czynnik wyposażania we wszystkich jednostkach specjalizujących się w montowaniu instalacji gazowych.

Przenośny detektor gazu zasila się akumulatorem, natomiast zakres jego baterii komunikują różnobarwne diody lub informacja widoczna na wyświetlaczu. Tego rodzaju sprzęty bywają często wyposażone w wysięgniki, które umożliwiają pomiar w niełatwo dostępnych miejscach. Najlepiej, jeżeli przenośny detektor gazu posiada także latarkę LED, rozjaśniającą miejsce pomiaru. W związku z tym, że tego typu sprzęty szczególnie eksploatowane są w czasie różnorodnych prac terenowych, korzystnie wyposażyć je w adapter wspierający ładowanie w samochodzie.

Przenośny detektor gazu może być wykorzystywany w dowolnym zakładzie o podgrzewaniu gazowym, jednakże do tego typu działań efektywniejszym może okazać się jednak stacjonarny wykrywacz zasilany sieciowo, gdyż daje gwarancję długotrwałego pomiaru stężenia gazów w powietrzu. Urządzenie będące częścią instalacji pracuje bezustannie. Przez cały czas należy jednak pamiętać o dobrze przemyślanym montażu detektora oraz kompetentnym serwisie sprzętu (szczególnie po upływie gwarancji).

Nadesłał:

Dabali777

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl