Czy pracownik musi odpracowywać przerwy na papierosa w trakcie pracy?


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
Czy pracownik musi odpracowywać przerwy na papierosa w trakcie pracy?
2018-02-14
W jednym z najnowyszych projektów nowelizacji pojawił się pomysł, który miałby na celu uprawnomocnienie pracodawcy do ustalenia przerw na papierosa od ich odpracowania.

Czy pracownik musi odpracowywać przerwy na papierosa w trakcie pracy?


W jednym z najnowyszych projektów nowelizacji pojawił się pomysł, który miałby na celu uprawnomocnienie pracodawcy do ustalenia przerw na papierosa od ich odpracowania. Oczywiście nie będzie się to zaliczało do zwykłych nadgodzin lecz do obowiązku spędzenia dodatkowego czasu w miejscu pracy, czas ten będzie wynosił tyle samo co dany pracownik spędził na tak zwanym "dymku". Jest to idealne podsumowanie systemu pracy, jaki aktualnie może zauważyć w naszym kraju. Wciąż stawiamy na ilość a nie na jakość wykonywanej pracy. Niestety w oczach pracodawców nadal lepszym pracownikiem jest ten, który udaje że pracuję przez większość dnia i zadanie robi przez try dni. Należy pamiętać o podejściu pracuj mądrze, a nie ciężko.


Należy wziąć pod uwage sytuacje w której po odpracowywaniu przerw na papierose przyjdzie czas na odpracowywanie przerw na drugie śniadanie czy lunch. A co stać będzie na przeszkodzie aby liczyć kolejno minuty spędzone w toalecie? W końcu minuta to minuta, dodatkowy kwadrans spędzony przy automacie z kawą i uzbiera się nawet godzina. Co w takim wypadku? Ktoś ma mieć płacone za godzinę, podczas nie pracował? Analogicznie jeżeli przerwa na papierose będzie trwała 30 minut, a jest ich kilka w ciągu dnia to pracodawca może w pewnym stopniu mieć wątpilwości co do obowiązkowości pracownika. Pracodawca jednakże ma z goła odmienne środki aby egzekwować swoje oraz dyscyplinować taką osobę.

link do artykułu:  http://outsourcing-kip.pl/wiadomosci/czy-pracownik-musi-odpracowywac-przerwy-na-papierosa-w-trakcie-pracy

Nadesłał:

Sale szkoleniowe Warszawa
http://salagrzybowska.com/

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl