Do czego służą nowoczesne aparaty CPAP?


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
2017-05-09
Znany w medycynie skrót CPAP określa ustawiczne dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych. Te nowoczesne aparaty CPAP stosowane są do kompleksowego leczenia bezdechów sennych. Terapia CPAP bez wątpienia jest teraz najlepszą metodą leczenia schorzenia OBS.

Aparat ten składa się z pompy oraz maski, którą zakłada się na naszą twarz względnie dodatkowo na twoje usta i nos. Rolą aparatu jest określone nadciśnienie, które pozostawia normalne drogi oddechowe. Wpuszczane poprzez przyrząd powietrze wyzwala nas od bezdechu sennego. Suche powietrze wprowadzane do naszego ciała może u niewielkiej liczby pacjentów wywoływać efekty nieprzyjemne, które można jednak ograniczyć, nabywając sprzęt CPAP zaopatrzony w system nawilżania powietrza. Występują ponadto pompy w standardzie autoCPAP, wyjątkowo nowocześniejsze technologicznie. Ich rolą będzie dopasowanie parametrów do poziomu zakłóceń oddechu w trakcie odpoczynku.

Nowoczesne aparaty CPAP w przewadze są zaopatrzone w karty do pamięci zewnętrznej oraz dysk wewnętrzny. Aparatura zachowuje informacje na temat prowadzonej terapii. Urządzenie kontroluje przebieg oddychania w okresie snu i nagrywa w pamięci informacje o bezdechach a także chrapaniu. Jest to naprawdę wygodne, bowiem dzięki niej można szybko korygować ustawienia pompy.

Kuracja METODĄ CPAP, dokonana za pomocą dobrego mechanizmu dostarcza rzeczywiste korzyści. Poprawia klasę snu i ustępuje problem chrapania i nagłych wybudzeń. Poprawia się również wydajność organizmu każdego dnia poprzez odpowiednie dotlenienie.

Nadesłał:

Dabali777

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl