GEFCO z nowymi transportami wspierającymi walkę z Covid-19


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
2020-05-11
GEFCO kontynuuje wsparcie dla klientów w czasach pandemii Covid-19. Nowe działania obejmują dostawy tysięcy łóżek medycznych do szpitali i klinik na terenie Europy, transport lotniczy 400 tys. kombinezonów medycznych dla szpitali z Polski.
GEFCO, światowy lider rozwiązań multimodalnych dla łańcucha dostaw, kontynuuje wsparcie dla klientów w czasach pandemii Covid-19. Nowe działania obejmują dostawy tysięcy łóżek medycznych do szpitali i klinik na terenie Europy, transport lotniczy 400 tys. kombinezonów medycznych dla szpitali z Polski oraz dostawy środków medycznych, w tym testów na obecność koronawirusa Covid-19, dla klientów z branży farmaceutycznej.
 
Transport tysięcy łóżek medycznych
 
GEFCO w ramach współpracy z Hillrom – liderem w dziedzinie technologii medycznych – zarządza pilnymi dostawami sprzętu na terenie Europy. Podczas pandemii Covid-19 szczególnie wysoki popyt utrzymuje się na łóżka i sprzęt medyczny. Każdego tygodnia wieża kontroli łańcucha dostaw GEFCO we Francji śledzi transporty ponad 1000 łóżek, materacy powietrznych i innych akcesoriów. Produkty z zakładu Hillrom w Pluvigner w północno-zachodniej Francji są kierowane do centrów medycznych, klinik i szpitali we Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. GEFCO współpracuje z Hillrom od kilku lat, zaopatrując fabrykę klienta w części i surowce z różnych krajów europejskich. GEFCO dostarcza również pokazowe urządzenia medyczne do szpitali i domów spokojnej starości.
 
400 000 kombinezonów dla medyków w Polsce
 
GEFCO Air & Sea Polska od początku kwietnia zarządzało transportem lotniczym jednorazowych kombinezonów medycznych z rynków europejskich do Warszawy. Pierwsza faza projektu polegała na dostarczeniu tkanin do szwalni przy użyciu samolotów transportowych Antonow AN-12. W drugiej fazie projektu gotowe kombinezony medyczne były wysyłane z zakładów produkcyjnych do Polski. Towar przyleciał do Warszawy na pokładach samolotów transportowych Saab 340, pasażerskich Boeingów 737-8AS oraz frachtowych Airbusów A300-B4F. Pierwsze lądowanie A300-B4F na lotnisku Chopina spotkało się z dużym zainteresowaniem.
 
Dostawy testów na obecność COVID-19
 
GEFCO w ramach pracy dla międzynarodowej firmy z branży farmaceutycznej przetransportowało 30 ton produktów medycznych z Francji do Algierii, Tunezji oraz na Antyle. Wśród towarów dla szpitali i prywatnych laboratoriów były testy na obecność Covid-19. Projektem zarządzał zespół specjalistów GEFCO Air & Sea. Jego pracy towarzyszyło wiele wyzwań, na przykład konieczność całkowitego przeniesienia działalności na lotnisko Charlesa de Gaulle'a po zamknięciu Paris Orly. Wszystkie transporty zostały wykonane w niewiarygodnie krótkim czasie z zachowaniem środków bezpieczeństwa i spełnieniem wszystkich wymaganych formalności.
 
Projekt był jedną z kilku dostaw krytycznych realizowanych przez GEFCO na przestrzeni ostatnich tygodni dla branży farmaceutycznej. Wśród innych przykładów jest między innymi transport 64 ton środków medycznych z Szanghaju do Bratysławy, aby wesprzeć walkę z pandemią w Czechach i na Słowacji.
 
„Realizacja dostaw pod presją czasu jest wpisana w DNA naszej firmy. Rozwiązania time critical oferujemy od dłuższego czasu i mamy na tym polu bogate doświadczenie. Dzięki temu możemy skutecznie pomóc firmom w trudnych i nieprzewidzianych sytuacjach, do których z pewnością należy pandemia koronawirusa” – mówi Marek MIKOS, Sales Manager, GEFCO Air & Sea Polska. 

Nadesłał:

GEFCO Polska
http://pl.gefco.net/pl/

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl