GEFCO z transportem ładunków ponadgabarytowych dla rosyjskiego giganta sektora spożywczego


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
2020-12-22
GEFCO Rosja zrealizowało transport multimodalny towarów ponadgabarytowych z Chin do obwodu kurskiego w zachodniej Rosji, na zlecenie jednego z wiodących rosyjskich producentów żywności. Najbardziej wymagającym etapem był transport drogowy ładunków ponadgabarytowych o szerokości 6,5 m i wadze do 92t.
GEFCO Rosja, spółka zależna Grupy GEFCO, zrealizowała transport multimodalny towarów ponadgabarytowych z Chin do obwodu kurskiego w zachodniej Rosji, na zlecenie jednego z wiodących rosyjskich producentów żywności. Specjaliści GEFCO Rosja w ramach bliskiej współpracy z oddziałem GEFCO w Chinach, w ciągu ośmiu miesięcy dostarczyli 1500 ton ładunków ponadgabarytowych z obsługą celną tranzytu wewnętrznego. Okres przygotowawczy do projektu trwał dwa miesiące.
 
W czasie restrykcji związanych z pandemią COVID-19, GEFCO Rosja zarządzało transportem morskim towarów z Szanghaju do Konstancy, największego portu handlowego w Rumunii, następnie barką do Rostowa nad Donem (Rosja), gdzie odbywał się przeładunek. Ostatnim etapem był transport drogowy ładunków ponadgabarytowych do fabryki producenta żywności w obwodzie kurskim, gdzie obecnie trwa budowa największego w Europie zakładu przetwórstwa nasion roślin oleistych.

Najbardziej wymagającym etapem był transport drogowy ładunków ponadgabarytowych o szerokości 6,5 m i wadze do 92 ton. Ponieważ taki transport przekraczał normy dla przewozu ładunków na autostradach, specjaliści GEFCO Rosja wytyczyli i sprawdzili z wyprzedzeniem trasę biegnącą drogami drugorzędnymi, omijając drogi federalne i autostrady. Ponadto uzyskali pozwolenie na wstrzymanie ruchu w miejscach na trasie, w których szerokość ładunku przekraczała szerokość jezdni.

Wieża kontrolna GEFCO 1520 zadbała o szybką i skuteczną łączność pomiędzy podmiotami zaangażowanymi w projekt oraz pomogła w koordynacji wszystkich ogniw łańcucha transportowego. Pozwoliło to uniknąć poważnych zakłóceń i opóźnień przy pierwszej dostawie, a także w organizacji dwóch kolejnych, które są w drodze do portu w rumuńskiej Konstancy.

„Ten projekt jest przykładem dobrze skoordynowanej pracy międzynarodowego zespołu GEFCO z Chin, Turcji, Rosji i krajów bałtyckich" - podkreśla Valeria Seledkova, Dyrektor Generalny GEFCO Rosja. „Pomimo poważnych ograniczeń w związku z pandemią, ładunek został dostarczony do fabryki klienta bezpiecznie i na czas. Ten projekt daje możliwość dalszej współpracy logistycznej z jednym z wiodących rosyjskich producentów żywności, co jest dla nas wielkim wyróżnieniem” – dodaje.

Nadesłał:

GEFCO Polska
http://pl.gefco.net/pl/

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl