IRSiE Partnerem w europejskim projekcie Erasmus+ Youth Exchange


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
IRSiE Partnerem w europejskim projekcie Erasmus+ Youth Exchange
2019-10-02
Instytut Rozwoju Sportu i Edukacji w dniach 12-21.09.2019 r. uczestniczył w europejskim projekcie pt. Check M.A.T.E. W jego ramach grupa młodych ludzi z kilku krajów Europy spotkała się we włoskiej Vicenzie. W projekcie wzięło udział 27 osób - po 6 z Litwy i Polski, 7 z Włoch - gospodarza spotkania, oraz po 4 z Węgier i Grecji. Z Polski grupa młodych ludzi z Białegostoku, Płocka, Ciechanowca, Łodzi i Poznania w różny sposób związanych ze sportem - studiami lub pracą z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.
Liderem grupy był ekspert ds. sportów tradycyjnych IRSiE, dr Bartosz Prabucki.
W projekcie położono duży nacisk na gry tradycyjne - ich prezentacje oraz wspólną grę. Ważnym punktem była także wizyta na festiwalu sportów tradycyjnych TOCATI w Weronie.
Bartosz Prabucki wygłosił też prezentację nt. gier tradycyjnych. Podczas niej opowiadał m. in. o działalności IRSiE w tym zakresie, a zwłaszcza o dynamicznie rozwijającym się projekcie specjalnym Instytutu - stronie internetowej www.traditionalsports.org.
Najważniejszym efektem projektu było stworzenie wspólnie nowej gry - po kilku dniach pracy międzynarodowa grupa młodych ludzi wymyśliła ciekawą grę ruchową, która będzie się nazywać CheckMate game. Opiszemy ją bardziej szczegółowo w jednym z kolejnych wpisów nt. tego Projektu.
Uczestnicy wzięli ponadto udział w innych, ciekawych zajęciach, m.in. z robotyki, bilarda, tworzenia układów scalonych, gier integracyjnych, zabaw dynamizujących i scalających grupę etc.
Wszyscy spotkali się także w Ratuszu Miejskim z wice-burmistrzem Vicenzy.
Nie zabrakło też aspektu turystycznego - zwiedzania Vicenzy, Werony i jednego miasta do wyboru podczas dnia wolnego - Wenecji, Padwy lub Schio.
Instytut Rozwoju Sportu i Edukacji nawiązał podczas projektu cenne kontakty, które mogą zaowocować kolejnymi, wspólnymi projektami.

Kontakt:
Instytut Rozwoju Sportu i Edukacji w Warszawie
Dział Public Relations
Patrycja Jaksim
pjaksimm@sportinstytut.pl

Nadesłał:

INSTYTUT ROZWOJU SPORTU I EDUKACJI
http://www.sportinstytut.pl

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl