Jak powstaje hala stalowa?


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
2019-03-27
We wznoszeniu hal najczęściej wykorzystuje się stalową konstrukcję. Po demontażu hali możemy ją poddać recyklingowi, a poza tym ma tę wyższość nad elementami drewnianymi, że jest stworzona do zwiększonej wytrzymałości.

Projektowanie konstrukcji stalowej hali

Czynności związane z etapem planowania to proces bardzo skomplikowany. Od niego zależy, czy całość zapewni bezpieczeństwo i czy w finale dojdzie do realizacji, zatem obliczenia powinny być precyzyjne i szczegółowe. Jeśli wziąć pod uwagę, że w w zamkniętej przestrzeni przebywa ogrom ludzi, przechowuje się tam wartościowe materiały i systemy produkcyjne, musimy zapomnieć o planowaniu z ręką w kieszeni i wszystko musi się zgadzać, by później hala spełniała wszystkie normy BHP. Sprzęt do cyfrowego pomiaru odległości i programy do symulacji sprawiają, że projektanci wiedzą, czy konstrukcja nie będzie posiadała wad już na etapie planowania. Kiedy zostanie wykonany projekt, należy wybrać właściwy typ surowca, przez co całość stanie się wytrzymała i bezpieczna, a także najmniej podatna na rdzewienie to właśnie "ruda śmierć" może stać się poważnym problemem, który stworzy niebezpieczeństwo zarwania stropu.

Pozytywy i negatywy

Wszystko ma swoje plusy i minusy, podobnie konstrukcje wykonane ze stali. Wielką przewagą konstrukcji stalowych hali jest błyskawiczny, w porównaniu do innych metod, czas wykonania. Kiedy już odleje się je ze stali w hucie i zostaną odpowiednio obrobione, co sprawi, że, konstrukcje staną się gotowe do użytku, można przewieźć wszystko na miejsce i połączyć je ze sobą, wznosząc halę. Prócz tego, że wykonywanie hali z przygotowanych komponentów jest o wiele krótsze, to kolejną zaletą jest możliwość budowania ich w dowolnych temperaturach. Do ujemnych stron zaliczymy główne zagrożenie dla stali, czyli rdzę. Choć można zabezpieczyć elementy środkami chemicznymi, lecz i tak stal nabierze rudawej barwy i będzie trzeba ją wymienić, co niestety jest dość kosztowne.

Nadesłał:

NoweArtykuły

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl