Jak smog wpływa na skórę i jak można z nim walczyć? - Sharp KC-G40EUW


Jak smog wpływa na skórę i jak można z nim walczyć? - Sharp KC-G40EUW
2019-03-26
Podrażniona skóra i łamliwe włosy mogą mieć wiele przyczyn. Jedną z nich jest zła jakość powietrza - niedostateczna wilgotność i duża ilość zanieczyszczeń. Jak poradzić sobie z tym problemem?

Jakość powietrza w Polsce  

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) aż 50 najbardziej zanieczyszczonych miast Europy znajduje się w Polsce. Stężenia różnych szkodliwych związków przekraczają dopuszczalne normy wielokrotnie w ciągu roku. Problem ten odczuwalny jest szczególnie w okresie grzewczym. Również poziom wilgotności powietrza rzadko mieści się odpowiednim dla zdrowia zakresie 40-60%. Przeważnie jest to zdecydowanie za mało. Czynniki te nie pozostają bez wpływu na nasze zdrowie.  

Wpływ smogu na skórę  

Unoszący się w powietrzu kurz, spaliny i inne szkodliwe substancje osiadają na naszej twarzy i prowadzą do jej podrażnienia. Większe cząstki utrudniają jej oddychanie, a najmniejsze, takie jak pyły zawieszone PM10 i PM2.5 bez problemu wnikają przez gruczoły potowe w głąb skóry. Jej bariera ochronna zostaje naruszona, co prowadzi do większej wrażliwości na warunki atmosferyczne, takie jak mróz. Jest to szczególnie odczuwalne zimą i właśnie wtedy nasza skóra potrzebuje podwójnej troski. Smog to również wolne rodniki, które przyspieszają proces starzenia się skóry. Staje się ona szorstka, wrażliwa i często reaguje pieczeniem lub swędzeniem. Wypryski stają się częścią codzienności, a w niektórych przypadkach mogą pojawiać się plamy lub zaczerwienienia. Dotyczy to głównie skóry twarzy, dłoni i przedramion.  

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Poradnik-Zdrowia.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:

Nawilżenie powietrza a skóra i włosy  

Drugim istotnym aspektem, który decyduje o kondycji naszej skóry i włosów, jest nawilżenie powietrza. Optymalny dla zdrowia poziom wilgotności mieści się w zakresie 40-60%, bardzo często jest jednak nie dochodzi nawet do tej dolnej granicy. Suche powietrze to sucha skóra; podobnie jak w przypadku smogu staje się podrażniona, wrażliwa i swędząca. Wszystkie niedoskonałości, takie jak zmarszczki czy rozszerzone pory stają się widoczniejsze, spada też jej naturalna odporność na infekcje. Niedostateczna wilgotność wpływa też na włosy. Stają się łamliwe i pojawia się tendencja do rozdwajania końcówek. Trzeba włożyć dużo pracy w ich ponowną regenerację, na całe szczęście cel ten jest możliwy do osiągnięcia.  

Jak poprawić kondycję skóry i włosów  

Najlepszym sposobem na uniknięcie nieprzyjemnych skutków smogu i suchego powietrza, jest ograniczenie kontaktu z nimi. Starając się nie wychodzić na miasto w godzinach szczytu, podczas spacerów korzystaj z maski antysmogowej. Dobrze, jeśli po powrocie do domu zmyjesz szkodliwe pyły ze skóry przy pomocy łagodnego mydła. Ponieważ większość czasu spędzamy w domu, a szczególnie w sypialni, zadbaj o to, żeby panował tam odpowiedni mikroklimat, a powietrze było czyste. W tym celu najlepiej sprawdzi się oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania. Co jednak, jeśli nasza skóra i włosy zdążyły już ucierpieć? Przede wszystkim musimy zadbać o ich intensywne nawilżenie. Na twarz i ciało stosuj dobrej jakości kremy i balsamy, bogate w antyoksydanty i witaminy (C i E). Zwracaj uwagę i wybieraj te produkty, które posiadają w składzie kwas hialuronowy, peptydy, bioflawonoidy lub wyciąg z zielonej herbaty. Aby zapobiegać parowaniu wody z naskórka najlepiej sięgnąć po krem typu cold cream. Pamiętaj też o pielęgnacji od wewnątrz - pij dużo wody, zdrowo się odżywiaj i rozważ suplementy z witaminą A i E. Zawsze też możesz wybrać się na profesjonalne zabiegi z kwasem ferulowym, który posiada doskonałe właściwości antyoksydacyjne. Nie zaszkodzi też dogłębne oczyszczenie, nawilżenie i masaż twarzy wykonany przez specjalistę. Na wysuszone, łamliwe włosy najlepiej sprawdzą się nawilżające maseczki, olejki i dobrej jakości odżywki. Korzystanie z suszarki, prostownicy i lokówki ogranicz do minimum, a najlepiej schowaj je do szafy i zapomnij na jakiś czas o ich istnieniu.  

Oczyszczacze i nawilżacze powietrza  

Sharp KC-G40EUW - oczyszczacz powietrza Sharp

Każdy zgodzi się z tym, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego podstawą w trosce o dobrą kondycję skóry i włosów jest odpowiedni mikroklimat i czyste powietrze w domu. Najłatwiej osiągnąć to inwestując w oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania, taki jak Sharp KC-G40EUW. Jest to najnowocześniejsze urządzenie tego typu, przeznaczone do pomieszczeń o wielkości 28 m2. Dzięki odpowiednio dobranym czujnikom może pracować w trybie automatycznym i samodzielnie dobierać zarówno prędkość pracy, jak i intensywność nawilżania. Możemy wtedy zapomnieć o urządzeniu i nie zaprzątać sobie nim głowy, a poziom wilgotności cały czas będzie utrzymywać się w optymalnym dla nas zakresie 40-60%, w zależności od temperatury otoczenia. Wykorzystany w oczyszczaczu filtr HEPA H13 i węgiel aktywny, zapewniają najwyższą skuteczność oczyszczania, usuwając z powietrza nawet 99,97% zanieczyszczeń, takich jak: pyły zawieszone PM10 i PM2.5, lotne związki organiczne, bakterie, alergeny, roztocza, dym i nieprzyjemne zapachy. Dodatkowa powłoka krzemionki wspomaga ten proces i umożliwia przechwycenie tlenków siarki i azotu. Tak oczyszczone powietrze przechodzi przez filtr nawilżacza i wraca do pomieszczenia. Na koniec nowoczesny jonizator Plasmacluster pozbywa się z powietrza wirusów, pleśni i grzybów. Cały proces przebiega niezwykle cicho (19 dB) i nie wymaga dużo prądu (5 W).  

Jeśli zależy Ci na zdrowym, czystym powietrzu i szukasz urządzenia najwyższej jakości, inteligentnego i w przystępnej cenie, to oczyszczacz powietrza Sharp KC-G40EUW jest modelem idealnym dla Ciebie.


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl