Jak umeblować nowoczesną łazienkę?


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
2019-08-19
Podejmujemy wiele działań, aby uczynić swoje mieszkanie lub dom jak najbardziej funkcjonalnym i przytulnym. Gdzie, jeśli nie w domu, mamy czuć się najlepiej? Pomieszczeniem, o które warto zadbać, ponieważ może być dla nas miejscem relaksu po ciężkim dniu, jest łazienka.

Wygoda i swoboda

Niezależnie od wielkości łazienki, najważniejsze jest, aby była wygodna i funkcjonalna. Pamiętajmy, że musimy mieć możliwość swobodnego poruszania się w niej. Szafki i elementy armatury dobierajmy i ustawiajmy tak, żeby przed nimi znajdowało się, co najmniej 60-70 cm wolnej przestrzeni. Nowoczesne rozwiązania pozwalają na dobór umywalek, toalet i pralek na tyle płytkich i wąskich, że nawet małą łazienkę będziemy mogli urządzić kompleksowo. Jeśli zależy nam na modnej aranżacji, zastanówmy się nad połączeniem ceramiki z elementami drewnianymi. Doda to przytulności pomieszczeniu.

Nowoczesne umeblowanie

Nowoczesne łazienki coraz częściej przypominają salony z elementami wyposażenia łazienkowego. Zwracamy coraz większą uwagę na walory estetyczne tego pomieszczenia. Popularnym ostatnio rozwiązaniem jest na przykład zabudowanie pralki. W takiej zabudowie mamy także miejsce na kosz z rzeczami do prania. Stylowym i funkcjonalnym elementem nowoczesnej łazienki są także umywalki na blatowe. Miejsce pozostałe pod blatem można zabudować lub zasłonić drzwiczkami tak, aby mieć zamkniętą przestrzeń na kosmetyki i środki czystości lub ręczniki. Co do samych umywalek – modne są teraz modele okrągłe oraz w kształtach geometrycznych. Coraz częściej decydujemy się także na funkcjonalne prysznice bez brodzikowe, czyli tzw. walk-in. Są one wygodne i nowoczesne, a także atrakcyjne wizualnie.

Dywaniki łazienkowe i inne dodatki

Oprócz funkcji użytkowej łazienki niezwykle ważna jest też jej estetyka. W łazience spędzamy dużo czasu, więc musimy czuć się w niej dobrze. Zadbają o to dodatki, które dodadzą wnętrzu przytulności. Jednym z takich elementów są dywaniki łazienkowe. Bogata oferta kolorów, kształtów i materiałów, z których są wykonane, pozwoli na to, że wybierzemy takie dywaniki łazienkowe, które będą zgodne z naszym gustem i potrzebami. Ważną częścią wyposażenia jest też lustro. W nowoczesnej łazience doskonale sprawdzą się te bez ramy. Pamiętajmy też o możliwości wyboru natężenia światła przy lustrze. Dzięki temu dobierzemy takie światło, które w danej chwili jest nam potrzebne. Nie może też zabraknąć funkcjonalnych wieszaków na ręczniki i szlafroki. Aby utrzymać porządek w łazience, warto zadbać o modne koszyczki, dzięki którym kosmetyki i inne potrzebne drobiazgi będą w jednym miejscu.

 

Nowoczesna łazienka przede wszystkim musi być miejscem, które pełni nie tylko funkcję użytkową, ale także takim, w którym dobrze się czujemy i chętnie zrelaksujemy się po ciężkim dniu. Dlatego warto zadbać zarówno o jej funkcjonalność, jak i przytulność. Pamiętajmy o tym, że ogromną rolę w tworzeniu takiego nastroju pełnią dodatki. Warto zatem zainwestować w takie drobiazgi jak mydelniczki, kubeczki czy dywaniki łazienkowe, które będą zgodne z naszym gustem i spowodują, że będziemy czuć się dobrze w naszej łazience.

Nadesłał:

NoweArtykuły

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl