Jakie tekstylia do łazienki?


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
2019-12-19
Łazienki w nowo wybudowanych domach przypominają te w dobrych hotelach — przestronne, przypominające spa, gdzie rzeczywiście można zafundować sobie prawdziwy relaks. Takie pomieszczenie zasługuje na wyposażenie w dobrej jakości tekstylia.

Urządzając łazienkę samodzielnie, często zapominamy, że zawsze obecne są w niej np. ręczniki. Czekają one na kąpiel, albo suszą się zaraz po. Dobrze byłoby, gdyby miały swoje miejsce i pasowały do całości. Większość z nas ma zapasy z poprzednich mieszkań, ręczniki kąpielowe podarowane od mamy i babci lub pierwsze kupione bardzo dawno temu i lekko zużyte. Oczywiście możemy używać ręczników z zapasów, jednak pamiętajmy, że kiedy przychodzą goście i chcemy, aby nasza łazienka ładnie się prezentowała, należy powiesić te ładne, pasujące do całości ręczniki.

Dywaniki i maty łazienkowe

Te zmieniamy rzadziej niż ręczniki i zazwyczaj mamy jeden dywanik, który pierzemy co jakiś czas. Dywaniki są zazwyczaj miękkie i wykonane z tkanych materiałów. Maty mogą być zrobione z gąbki, gumy lub plastiku. Oprócz tego, że nadają charakteru łazience i uzupełniają wystrój, zapobiegają poślizgnięciom przy wyjściu z kąpieli.

Szlafroki i kapcie

Szybkie okrycie się po wyjściu z kąpieli i założenie ciepłych kapci znacznie umila czas spędzony w łazience. Ci, którzy bardzo nie lubią momentu wychodzenia spod wody i wycierania uwielbiają szlafroki kąpielowe i kapcie. Te tekstylia powinny być wykonane z materiałów, które dobrze chłoną wodę i szybko wysychają. Jeżeli mamy sporą łazienkę, możemy wygospodarować wieszak nie tylko na ręczniki, ale także na szlafroki.

Zasłony prysznicowe

Wykonane są z materiału poliestrowego z warstwą wodoodporną. Jest to najtańsze rozwiązanie osłonięcia prysznica czy wanny. Plusem zastosowania zasłony prysznicowej jest, iż dostępne są różnego rodzaju wzory, można je prać i często wymieniać dzięki niskiej cenie.

Dbając o tekstylia w łazience pamiętajmy, aby je regularnie prać i dokładnie suszyć. Ręczniki, czy dywaniki, pozostawienie mokre i zwinięte w kącie są siedliskiem bakterii, które nie są obojętne dla naszego zdrowia.

Nadesłał:

NoweArtykuły

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl