Kiedy i dlaczego warto kupić odkurzacz do liści?


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
Kiedy i dlaczego warto kupić odkurzacz do liści?
2017-10-12
Zakup odkurzacza do liści to świetny pomysł, dla kogo ten zakup będzie najbardziej opłacalny?

Odkurzacze do liści, to raczej rzadko używany sprzęt ogrodowy, wiele osób uważa go za zbędny luksus. Jednak zakup odkurzacza może być dużym ułatwieniem dla posiadaczy dużego ogrodu i nie tylko. Kiedy i dlaczego warto kupić odkurzacz do liści?

Odkurzacz do liści jest sprzętem niemalże niezbędnym przy porządkowaniu dużych powierzchni. Warto wiedzieć, że urządzenia tego typu nie tylko służą do sprzątania liści. Za ich pomocą możemy skutecznie i szybko usunąć zanieczyszczenia z twardej powierzchni takie jak piasek. Zastosowanie go w ten sposób, może zachęcić do zakupu szczególnie posiadaczy dużych tarasów, pojazdów, czy też podwórek, które pokryte są polbrukiem.

Nikogo zapewne nie zdziwi, że sprzątanie ogrodu za pomocą tego sprzętu jest szybsze i wygodniejsze. Sporą zaletą jest także fakt, że za jego pomocą możemy także zbierać trawę, liście i inne opadłe rośliny, a nawet drobne gałązki.

Dodatkowe funkcje odkurzaczy do liści

 

  • Dmuchawa – większość odkurzaczy ogrodowych jest także wyposażone w funkcję dmuchawy, ta funkcja pozwoli efektywniej sprzątać mokre liście i trawę. Kiedy urządzenie zostanie przełączone na tę funkcję, możemy nie tylko łatwo przesunąć odpady, ale także je podsuszyć, dzięki czemu bez problemu zostaną wessane do worka.
  • Rozdrabniacz – kolejną przydatna funkcja jest rozdrabnianie liści i innych odpadków, jest to bardzo ważne także dla posiadaczy kompostowników oraz użytkowników, którzy nie mają za dużo miejsca na składowanie tego typu odpadów. Jak wiadomo, rozdrabniane liście nie tylko zajmują mniej miejsca, ale także szybciej i łatwiej przerabiają się na kompost.

Odkurzacze do liści najczęściej przydają się w okresie jesiennym i wiosennym, to właśnie wtedy na trawnikach i chodnikach w naszym ogrodzie zbiera się najwięcej liści i innych zanieczyszczeń. Pamiętajcie, że liście, które opadają na trawnik, nie są dla niego kompostem, zostawienie liści na trawniku może powodować jego choroby oraz powstawanie łysych miejsc. Jeżeli nie zdecydujecie się na zakup odkurzacza i tak powinniście sprzątać liście w swoim ogrodzie przy pomocy grabi bądź miotły.

Nadesłał:

KaczaMalwina

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl