Muzyka bez ZAiKS? Pamiętaj o certyfikacie!


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
Muzyka bez ZAiKS? Pamiętaj o certyfikacie!
2018-01-03
Certyfikaty, zaświadczenia lub specjalne naklejki. Czy faktycznie są one niezbędne i wymagane prawnie? Ich rola jest prosta – informują o tym, że w naszym lokalu odtwarzana jest muzyka bez dodatkowych opłat dla ZAiKs-u oraz innych Organizacji Zbiorowego Zarządzania prawem autorskim i pokrewnym.

Sposobów na poinformowanie ZAiKS-u oraz innych Organizacji Zbiorowego Zarządzania o odtwarzaniu w firmie muzyki bez opłat jest wiele. Sposób informowania o tym fakcie jest o tyle ważny, że może znacznie skrócić procedurę kontroli.

 Kontrola ZAiKS

Jeżeli w restauracji, hotelu, salonie kosmetycznym czy siłowni nie odtwarzamy muzyki chronionej nie jesteśmy zobowiązani do zawierania umów z powyższymi organizacjami. Musimy jednak mieć całkowitą pewność, że repertuar który odtwarzamy jest zwolniony z opłat oraz mieć ku temu zaświadczenie. Aby mieć 100% pewność i bezpieczeństwo, że nasza muzyka faktycznie nie podlega opłatom ZAiKS warto zainwestować w doświadczoną i profesjonalną firmę.

Odtwarzając muzykę bez opłat powinno się posiadać fakturę na której wyszczególniona została usługa odtwarzania muzyki bez ZAiKS. Warto pamiętać, że żaden certyfikat i naklejka nie są podstawą do zwolnienia z opłat z tytułu publicznego odtwarzania muzyki. To właśnie ten dokument jest najważniejszy podczas kontroli ZAiKS-u, STOART-u czy ZPAV-u.
Zalecanym jest również posiadanie certyfikatu, który mówi o odtwarzaniu przez nas muzyki bez opłat ponieważ często znacznie ułatwia rozmowę z kontrolerem lub po prostu skróci czas samej kontroli. Gdy kontroler zobaczy certyfikat lub naklejkę zda sobie sprawę, że w tym miejscu raczej nic nie uzyska. Zapewne dla upewnienia się poprosi o dokumenty, po czym zakończy swoją pracę.

A jak jest u nas? czyli bez opłat ZAiKS w APR Media

Nie dość że współpracę z APR Media rozpoczynasz od 2 tygodniowego testu GRATIS bez żadnych zobowiązań, to oświadczenie o zwolnieniu z opłat m.in. do ZAiKS otrzymujesz w ramach abonamentu!

Nadesłał:

APR Media
http://aprmedia.pl

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl