Nadchodzi era Ekobudynków - Nowelizacja dyrektywy o efektywności energetycznej


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
2018-11-29
Nowelizacja dyrektywy Unii Europejskiej zakłada, że od końca 2020 r. wszystkie nowe budynki powinny być obiektami o niemal zerowym zużyciu energii. Schneider Electric podpowiada, jak zmienić zwykłe projekty w takie, które spełnią wszystkie wymogi.

Koncepcja eko budynków opiera się na dążeniu do zmniejszania szkodliwego wpływu na środowisko m.in. poprzez zastosowanie inteligentnego sterowania. Zgodnie z nowymi wymogami obiekty będą musiały przejść szereg restrykcyjnych testów, które mają przede wszystkim wykazać, że są gotowe do obsługi właśnie takich sieci.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Kafito.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:

Ekobudynki to koncepcja, która wymaga, aby projekt budowlany zakładał zachowanie nienaruszonego środowiska naturalnego wokół miejsca realizacji i na każdym etapie budowy i eksploatacji. Najwięcej, bo aż 58 proc. budynków o podwyższonym standardzie ekologicznym to biurowce. Na drugim miejscu plasują się galerie handlowe.[1] Nowelizacja dyrektywy pozwoli rozszerzyć koncepcję eko budynków na szerszą skalę.

Oszczędność w każdym obszarze

– Wśród zalet eko budynków można wymienić na przykład kontrolę zużycia wody. Inteligentne systemy zarządzania budynkiem pozwalają dokładnie mierzyć zapotrzebowanie na nią – mówi  Jacek Parys, Wiceprezes Partner Project & Eco Buildings w Schneider Electric.

Dzięki temu zaawansowane rozwiązania zarządzania budynkiem nie tylko monitorują zapotrzebowanie na energię, ale także kontrolują systemy oczyszczania powietrza i wody, jak również korygują współczynnik poboru mocy.

– Innowacyjne rozwiązania zastosowane w ekobudynkach gwarantują ogromną oszczędność energii, dbałość o środowisko oraz poprawę komfortu dla użytkowników przestrzeni – mówi Jacek Parys.

Ekologiczne i inteligentne budynki cieszą się coraz większą popularnością zarówno na świecie, jak i w Polsce. Zaawansowana technologia, która gwarantuje większy komfort, a także niższe koszty eksploatacji, zdobywa coraz większą liczbę zwolenników. Nowelizacja dyrektywy z pewnością przyspieszy proces transformacji budownictwa tradycyjnego w ekologiczne.    

O Schneider Electric

Schneider Electric jest liderem cyfrowej transformacji w zarządzaniu energią i automatyce, w budownictwie komercyjnym i mieszkaniowym, centrach danych, obiektach infrastrukturalnych, energetyce oraz przemyśle. Firma obsługuje klientów w ponad 100 krajach, będąc wiodącym dostawcą w obszarze rozdziału energii średniego i niskiego napięcia, zasilania gwarantowanego oraz automatyki. Dostarcza produkty oraz zintegrowane i efektywne rozwiązania, obejmujące systemy zasilania, sterowania oraz oprogramowanie. Schneider Electric współpracuje z szeroką społecznością Partnerów, Integratorów oraz Deweloperów w oparciu o swoją otwartą platformę technologiczną, dostarczając sterowanie w czasie rzeczywistym i efektywność operacyjną. Wierzymy, że Schneider Electric to wspaniała firma dzięki wspaniałym ludziom i partnerom, którzy ją tworzą. Nasze zaangażowanie w innowacyjność, różnorodność oraz zrównoważony rozwój zapewnia niezawodny dostęp do energii każdemu, w każdym miejscu i w każdym momencie naszego życia. Nazywamy to Life Is On.



[1] Green Projects, Zielone budynki z ekologicznym certyfikatem

Nadesłał:

AZ_2018

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl