Naucz się i uratuj komuś życie


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
Naucz się i uratuj komuś życie
2019-09-11
Czym jest pierwsza pomoc i dlaczego warto jej udzielać? Przede wszystkim dlatego, że wykonując kilka prostych czynności możemy uratować komuś życie lub ocalić go od kalectwa. Jesteśmy też w stanie przygotować poszkodowanego do profesjonalnych działań medycznych, które zwiększą szanse na przeżycie.

O tym co i jak robić, gdy będziemy świadkami wypadku lub innej nagłej sytuacji w najbliższą sobotę opowiedzą  w Galerii Zaspa ratownicy AID COPERNICUS. Specjaliści poprowadzą też bezpłatne warsztaty z udzielania pierwszej  pomocy.

Pierwsza pomoc oznacza umiejętne oszacowanie stanu zdrowia osoby poszkodowanej oraz wykonanie stosownych do obrażeń czynności ratunkowych. Podjęcie szybkich działań znacznie zwiększa szanse na jej przeżycie oraz pozwala na przywrócenie reakcji życiowych i utrzymanie przy życiu do czasu przyjazdu zespołu ratunkowego. Między innymi dlatego tak ważne jest, by każdy z nas potrafił udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Powinno to być naszym naturalnym odruchem.  Wiele osób myśli jednak, że podejmując jakiekolwiek czynności może zaszkodzić osobie poszkodowanej. Nic bardziej mylnego. Udzielenie pierwszej pomocy jest najlepszym, co możemy zrobić dla tej osoby. Jak przełamać strach? Co robić gdy dojdzie do wypadku lub w momencie innej nagłej sytuacji? Warto zasięgnąć odrobinę wiedzy, przećwiczyć kilka podstawowych czynności reanimacyjnych, by nabrać pewności siebie.

Okazję do tego będą mieć wszyscy, którzy odwiedzą Galerię Zaspa 14 września w godz. 10:00-15:00. Podczas Dnia Pierwszej Pomocy w centrum czekać będą ratownicy z AID Copernicus, którzy udzielą chętnym bezpłatnego instruktażu z udzielania pierwszej pomocy. Specjaliści opowiedzą też o swojej pracy i będą rozdawać przydatne broszury informacyjne, które można mieć zawsze przy sobie.

Nadesłał:

beyondpr

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl