Noell® – głowa wolna od śniegu


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
Noell® – głowa wolna od śniegu
2017-05-15
Lubisz ciemne bluzki, ale często wyglądają jak obsypane śniegiem? Walczysz z łupieżem od dawna, lecz problem ciągle wraca? Na aptecznych półkach można znaleźć szampon leczniczy Noell® – lek z ketokonazolem o działaniu przeciwłupieżowym.

Problem łupieżu dotyka wielu z nas – boryka się z nim nawet co piąta osoba. Czasem łupież pojawia się okresowo – na przykład zimą, czasem dręczy nas przez okrągły rok. Wiele osób postrzega go jako problem wyłącznie estetyczny, choć bardzo wstydliwy, należy jednak pamiętać, że jest to schorzenie skóry, które często wymaga podjęcia leczenia farmakologicznego

 

Rozwojowi łupieżu sprzyja nadmierne używanie kosmetyków do stylizacji, przesuszanie skóry głowy (m.in. na skutek niewłaściwego odżywiania, niskiej wilgotności w pomieszczeniach  mieszkalnych) – w takich warunkach łatwo może dojść do zwiększonej ekspansji  drożdżakowatego grzyba z rodzaju Malessezia (wcześniej nazywanego Pityrosporum oval), który na co dzień bytuje na skórze głowy, ale pod wpływem czynników ryzyka zwiększa swoją patogenność. Łupieżem można się również zarazić poprzez używanie wspólnych szczotek, grzebieni, czy na przykład poprzez źle wysterylizowane narzędzia u fryzjera.

 

W zwalczaniu łupieżu najlepiej sprawdzają się leki do stosowania zewnętrznego o działaniu przeciwgrzybicznym, na przykład z ketokonazolem, takie jak Noell®. Warto o tym pamiętać, ponieważ stosowanie kosmetyków pielęgnujących skórę głowy może okazać się niewystarczające. Dodatkowo dobrze w trakcie leczenia wesprzeć organizm odpowiednią dietą, wzbogacając ją o produkty bogate w witaminę B6, ponieważ jej niedobór jest również jednym z czynników wpływających na pojawienie się łupieżu1. Witamina B6 występuje między innymi w orzechach włoskich, nasionach słonecznika, pieczywie razowym, drożdżach piwnych, żółtkach jaj, dorszu, wołowinie, avocado, bananach, marchwi, ziemniakach, szpinaku.

 

Noell® to lek bez recepty przeznaczony do stosowania zewnętrznego, o działaniu profilaktycznym i leczniczym chorób skóry wywołanych przez drożdżaki z rodzaju Malassezia: łupieżu owłosionej skóry głowy; łupieżu pstrego; łojotokowego zapalenia skóry. 1 g szamponu leczniczego zawiera 20 mg ketokonazolu. Noell to lek bezpieczny (ze względu na podanie miejscowe), nie ma działań niepożądanych charakterystycznych dla ketokonazolu podanego systemowo.

 

Należy pamiętać, aby kuracja ketokonazolem okazała się skuteczna, po jego długotrwałym stosowaniu w celu uniknięcia nasilenia objawów choroby (efekt „odbicia”), wskazane jest stopniowe (w ciągu 2 do 3 tygodni) wycofywanie się z leczenia (zmniejszenie liczby użyć).

 

Noell® jest dostępny w aptekach, w cenie około 19 złotych za opakowanie zawierające 100 ml szamponu.

 

 

______________

1 Rożnowska K., Witaminy i biopierwiastki, Wyd.2., Emilia, Kraków 1997.

 

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Nadesłał:

Agencja PR
http://agencjapr.pl

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl