Nowy program stypendialny, zapewniający najlepszą na świecie edukację w zakresie cyberbezpieczeństwa


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
Nowy program stypendialny, zapewniający najlepszą na świecie edukację w zakresie cyberbezpieczeństwa
2023-09-15
The Paller Cybersecurity Scholarship ufundowane przez SANS Technology Institute oferuje w pełni finansowane stypendia dla osób, które chcą mieć realny wpływ na kwestie cyberbezpieczeństwa

SANS Technology Institute poinformował o uruchomieniu Paller Cybersecurity Scholarship, w pełni finansowanego międzynarodowego stypendium, które ma pomóc wypełnić lukę w umiejętnościach w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Rekrutacja jest już otwarta – skierowana jest do kandydatów z Czech, Estonii, Łotwy, Litwy, Mołdawii, Polski, Rumunii i Słowacji. Wszystkie kursy będą prowadzone w języku angielskim, a stypendium fundowane jest w całości.

Program dostosowany jest do studentów o różnym poziomie doświadczenia w cyberprzestrzeni, od doświadczonych specjalistów ds. bezpieczeństwa informacji po osoby bez zaplecza technologicznego, a wybrani kandydaci otrzymują jedną z dwóch ścieżek stypendialnych. Każda z nich oferuje najlepsze w swojej klasie programy studiów i certyfikatów, których celem jest pomoc w zapewnieniu ich organizacjom, regionom i krajom większego bezpieczeństwa i ochrony przed zagrożeniami cybernetycznymi.

W ramach ścieżki New to Cyber Track - w której nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie techniczne - studenci uzyskają certyfikat, tytuł licencjata lub tytuł zawodowy w zakresie cyberbezpieczeństwa stosowanego. Druga ścieżka przeznaczona jest dla doświadczonych studentów - otwarta dla osób z tytułem licencjata i pewnym doświadczeniem w zakresie IT lub bezpieczeństwa informacji - pozwoli uczniom zdobyć jeden z ośmiu certyfikatów absolwenta związanych z konkretnym stanowiskiem lub tytuł magistra inżynierii bezpieczeństwa informacji. Stypendium pokryje wszystkie opłaty za kurs, materiały szkoleniowe i egzaminy certyfikacyjne GIAC, niezależnie od tego, którą ścieżką podążą studenci.

Wszystkie programy obejmują liczne certyfikaty Global Information Assurance Certification (GIAC), są dostępne w 100% online i oferują wybór pełnych wyzwań sesji na żądanie lub na żywo, zaprojektowanych tak, aby współgrały z rytmem życia uczestników. Stworzone z myślą o pracujących profesjonalistach, wysoce elastyczne kursy pozwalają uczniom brać udział w jednym szkoleniu na raz, a większość z nich zakończy się uznanym w branży egzaminem certyfikacyjnym GIAC. Ta praktyczna edukacja online, zaprojektowana i prowadzona przez elitarnych specjalistów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, przenosi naukę poza ekran i prowadzi do zmieniającej życie kariery w cyberbezpieczeństwie.

Nazwane na cześć Alana Pallera, założyciela SANS Institute i SANS Technology Institute, stypendium Paller Cybersecurity Scholarship ma na celu budowanie jego spuścizny jako wizjonerskiego edukatora cyberbezpieczeństwa, która pomogła zapobiec milionom naruszeń bezpieczeństwa, a także pomogła odmienić setki tysięcy historii życiowych. Dziś, gdy organizacje potrzebują silniejszej niż kiedykolwiek obrony, SANS Technology Institute jest wiodącym międzynarodowym programem cyberbezpieczeństwa i jedyną uczelnią skupiającą się na edukacji wyłącznie w tym zakresie. Jest zaangażowany w zapewnienie, że osoby z odpowiednim talentem, zapałem, chęcią rozwoju i świadomością dotyczącą potrzeb ochrony informacji, dostaną możliwość podjęcia odpowiednich działań.

Ed Skoudis, prezes SANS Technology Institute:

"Paller Cybersecurity Scholarship oferuje najlepszą na świecie edukację w zakresie cyberbezpieczeństwa dla osób, które mają motywację i zdolność do wywierania wpływu na rzeczywistość. Praktyczne podejście zapewniane przez osoby z pierwszej linii frontu branży cyberbezpieczeństwa będzie niezbędne dla tych, którzy chcą bronić się przed dzisiejszymi istotnymi zagrożeniami cybernetycznymi. Żaden inny edukator w zakresie cyberbezpieczeństwa na świecie nie ma takiego poziomu rzeczywistej ekspozycji jak my, więc cieszymy się, że możemy zapewnić w pełni finansowane stypendia tym, którzy są gotowi na wyzwanie i zdeterminowani, aby dokonać zmian".

“Alan Paller poświęcił swoje życie znacznej poprawie umiejętności praktyków cyberbezpieczeństwa w celu udaremnienia stale rosnących zagrożeń. Dzięki zaangażowaniu, ciężkiej pracy i życzliwości Alana, setki tysięcy studentów stało się lepszymi strażnikami cyberbezpieczeństwa. Jego dziedzictwo i poświęcenie, które obserwowaliśmy przez całe jego życie nadal ucieleśniają misję SANS.”

Jake Danuser, absolwent SANS Technology Institute, który przeszedł od filozofii i ekonomii do cyberbezpieczeństwa, a obecnie jest Associate Security Consultant w AHEAD, wiodącym dostawcy rozwiązań w zakresie chmury, danych i inżynierii cyfrowej:

“Jeśli pracujesz w tej sferze, musisz być przygotowany na ciągłe patrzenie w przyszłość i utrzymywanie się w czołówce technologicznej. Bezpośrednio przypisuję moją obecną pracę certyfikatom, które zdobyłem w SANS Technology Institute. Certyfikaty SANS są szeroko rozpoznawalne i szanowane w całej branży i na całym świecie. Jest to zdecydowanie najlepszy program tego rodzaju.”

Shawna Turner, absolwentka SANS Technology Institute, która przeszła od technologii teatralnej do cyberbezpieczeństwa, a obecnie pracuje jako główny inżynier w Nike:

"SANS to Oxford studiów nad bezpieczeństwem, więc studenci naturalnie czują, że oczekiwania wobec nich są wysokie. Sprostanie im jest naprawdę wielkim wyzwaniem.”

Wcześniejsze doświadczenie w cyberbezpieczeństwie nie jest wymagane, choć kandydaci będą musieli przejść test umiejętności i rozmowę kwalifikacyjną.

Aby dowiedzieć się więcej lub ubiegać się o stypendium Paller Cybersecurity Scholarship, odwiedź stronę: www.sans.edu/paller-cybersecurity-scholarship. Zgłoszenia będą przyjmowane do północy 16 listopada.

Nadesłał:

Mondaypr

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl