Oczko wodne - o czym pamiętać przy jego budowie?


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
Oczko wodne - o czym pamiętać przy jego budowie?
2018-05-23
Trendy ogrodnicze lubią wracać, a oczka wodne znowu cieszą się dużą popularnością. Jeżeli mamy do dyspozycji duży ogród, w którym chcemy stworzyć coś wyjątkowego, własny akwen będzie świetną propozycją.

Nawet, jeżeli już w przeszłości przerabiałeś ten temat, pamiętaj, że czasy się zmieniły, mamy do dyspozycji zdecydowanie lepszy sprzęt. To pozwala nie tylko na zachowanie idealnej czystości wody, ale i mniej ingerencji z naszej strony. Zobacz, o czym nie możesz zapomnieć, gdy chcesz zbudować nowe oczko wodne.Przede wszystkim - odpowiednie miejsce

To chyba nic dziwnego - właściwe miejsce to wręcz podstawa. Bez niej, ani rusz! Dlatego porządnie trzeba się zastanowić, gdzie umieścić oczko wodne, a czym się kierować? Względami estetycznymi, jak i bezpieczeństwa. Co to oznacza? Przede wszystkim ogród jest tworzony dla nas, naszego oka, ale też po to, by móc się pochwalić przed znajomymi (a to nic złego!). Dlatego umieszczamy go w takim miejscu, aby z części rekreacyjnej, gdzie masz zlokalizowane stoły czy ławy do odpoczynku, było go widać.

A o co chodzi z tym bezpieczeństwem? O dzieci i zwierzęta. Woda to miejsce, które przyciąga maluchy, aby włożyć do środka nogi, nawet jak wiedzą, by tego nie robić, albo pooglądać pływające ryby, które płoszy każdy obcy nad wodą. Dlatego musi być widoczny chociaż z tego względu, aby móc szybko reagować i chronić, zarówno dzieci, jak i same zwierzęta. Co dalej?Postaw na sprawdzony sprzęt

To kolejny etap przy projektowaniu oczka wodnego i chyba najważniejszy. Właściwe podłoże, sprzęty czy grzałki. Jak je wybierać? Z jednej strony, można skorzystać z gotowej usługi i poprosić obsługę sklepu z takimi gadżetami, aby dobrali za nas wszystko, co niezbędne. Trzeba tylko określić litraż akwenu. Z drugiej strony, przecież to nie jest takie trudne, aby samodzielnie to zrobić. Wszystkie elementy, zaczynając od podłoża na sprzęcie (chociażby filtr do oczka wodnego), są idealnie opisane w sklepach, łącznie z wymaganiami i normami, jakie są w stanie spełnić. To się tyczy chociażby grzałek czy wspomnianych już filtrów. Jakie jest zadanie tego ostatniego? Nie tylko oczyszczanie, z czym najczęściej się kojarzy, ale i to, by dotlenić wodę, aby ryby miały czym "oddychać".

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl