Opłaca się naprawiać


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
Opłaca się naprawiać
2018-10-19
Nie ulega wątpliwości, że w Polsce dość dużą uwagę przywiązuje się do naprawiania części samochodowych. Jest to rozwiązanie ekonomiczne oraz wpływa na ekologię. Poza tym bez straty jakości dalej można korzystać z pojazdu. Przede wszystkim wrażenie robi liczba naprawianych turbosprężarek.Specjaliści podkreślają, że jest to rodzaj części, która niezwykle rzadko się psuje sama z siebie. Najczęściej usterki są spowodowane efektami innych defektów a nie wadami fabrycznymi czy zużyciem. Dlatego właśnie sama wymiana turbosprężarki bardzo często nie rozwiązuje problemu.

Jak dbać o turbosprężarkę?

Kluczem do tego, by turbosprężarka działała bez zarzutu, jest używanie najlepszej jakości materiałów eksploatacyjnych. Regularnie należy wymieniać olej i stosować dobre środki smarne oraz filtry. Sam koszt turbosprężarki to nawet kilkanaście tysięcy złotych, więc warto dbać o regularne serwisy i przeglądy. Oczywiście jednym z podstawowych zabiegów, by uratować nadwyrężony sprzęt, jest jego regeneracja w http://www.scrollproducts.com/pl. Za taką usługę w przypadku turbosprężarki prostej bez zmiennej geometrii trzeba zapłacić kilkaset złotych, a gdy mamy tę ze zmienną geometrią możemy liczyć się z rachunkiem przekraczającym tysiąc złotych. Jak widać, już prosty rachunek pokazuje, że naprawa się po prostu opłaca.

Części z Azji

Na rynku widać bardzo duży napływ tanich zamienników oryginalnych turbosprężarek z Azji. Ich jakość jest dla wielu osób dyskusyjna i specjaliści podkreślają, że niektóre dość szybko się psują. Klientów przyciąga jednak konkurencyjna cena. Z drugiej strony samochód to nie zabawka i sprawne jego działanie może gwarantować bezpieczeństwo. Dlatego właśnie warto oszczędzać ale z głową. W Polsce mamy wiele zakładów, które profesjonalnie zajmują się regenerację turbosprężarek, a wiele z nich zajmuje się usługami kompleksowymi czyli – zdiagnozują usterkę, wymontowują części, naprawiają i dokonują montażu. Takie rozwiązanie na każdym etapie naprawy pozwala ocenić, co jest faktyczną przyczyną awarii – czyli na przykład zanieczyszczony olej, brak smarowania, za wysokie obroty czy też „ciało obce” w turbosprężarce. Bez takich informacji i kompleksowej naprawie usterka się powtórzy, ponieważ nie usunięta została faktyczna przyczyna awarii. Profesjonalne zakłady dysponują oczywiście odpowiednio przeszkolonymi pracownikami, ale do regeneracji turbosprężarki przydają się również specjalistyczne narzędzia takie jak precyzyjne wyważarki. Zdecydowanie bardziej kosztowny sprzęt będzie potrzebny w tych zakładach, które oferują regenerację turbosprężarek ze zmienną geometrią. Kluczem do naprawy będzie precyzyjna kalibracja przepływu gazów.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl