Powstanie pierwszego oddziału IMA w Polsce otwiera nowe możliwości przed specjalistami ds. finansów


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
2023-02-16
Oddział umożliwia nawiązanie kontaktów pomiędzy polskimi specjalistami z dziedziny rachunkowości i finansów a ich międzynarodowymi kolegami za pośrednictwem globalnej sieci IMA.

Warszawa, 13 luty 2023 r. – IMA® (Institute of Management Accountants) otworzył swój pierwszy oddział w Polsce, łącząc specjalistów z dziedziny rachunkowości i finansów w kraju i poza nim. To nowe możliwości dla profesjonalistów z tych branż na dalszy rozwój i doskonalenie umiejętności, dzięki dostępowi do wartościowych badań oraz wniosków i trendów dotyczących tych dyscyplin w ramach m.in. programu certyfikacji CMA®.

 

Nowe możliwości rozwoju kariery dla profesjonalistów ds. finansów w Polsce

Po utworzeniu oddziału IMA w Polsce, specjaliści z dziedziny rachunkowości i finansów mogą być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i trendami w rachunkowości zarządczej, dzięki organizowanym przez instytut szkoleniom i webinariom. Ponadto lokalni eksperci finansowi mogą nawiązywać nowe, cenne kontakty, wymieniać się pomysłami i uzyskiwać porady od innych specjalistów z branży finansowej w Polsce i na świecie. Członkowie oddziału są również zachęcani do korzystania z możliwości w zakresie rozwoju umiejętności przywódczych.

 

Członkostwo w IMA umożliwia specjalistom z branży finansowej udzielanie się na rzecz społeczności przy jednoczesnym poszerzaniu sieci kontaktów i rozwoju zawodowym. Mogą zdobywać specjalistyczną wiedzę na temat zawodu. Program mentorski pozwala zarówno na pozyskanie wskazówek od mentora, jak i stanie się mentorem dla innych.

 

Oddział regularnie organizuje różnorodne wydarzenia, w tym coroczne spotkania oraz seminaria edukacyjne i spotkania networkingowe, które pozwalają członkom być na bieżąco ze zmianami w stale rozwijającej się branży i kierować rozwojem własnej kariery.

 

„Z ponad 300 oddziałami na całym świecie, IMA zapewnia ważne forum networkingu i edukacji zawodowej”, powiedział Bernardin Generalao, dyrektor ds. Regionalnych Relacji Partnerskich. „Cieszymy się z powstania oddziału IMA Polska, dzięki któremu specjaliści z dziedziny rachunkowości i finansów w Polsce będą mogli w większym stopniu czerpać korzyści wynikające z członkostwa w IMA.”

 

Doświadczeni specjaliści na czele oddziału IMA Polska

Oddział będzie kierowany przez nowo powołany zarząd składający się z doświadczonych specjalistów świata biznesu działających na polskim rynku:

 

  • Kamelia El Helou, GRE Controller w JPMorgan Chase, która będzie pełnić funkcję prezesa,
  • Kamila Pawlak, Regional Head EMEA, Credit Risk & Receivables w Elsevier, mianowana sekretarzem oddziału,
  • Jiashian Peng, Cash Application Analyst, Boston Scientific, której powierzono rolę skarbnika, oraz
  • Gokul Chambackal Adithyan, Operations Analyst – AML w NatWest Group, który będzie pełnić funkcję wiceprezesa ds. zaangażowania.

 

Kierownictwo zostanie przedstawione 3 marca w Warszawie podczas spotkania inaugurującego działalność oddziału. Zaprezentowane zostaną również najnowsze informacje na temat ostatnich działań IMA i aktualnych trendów w zakresie księgowości i finansów. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej.

 

Polska branża rachunkowości i finansów zyskuje nowego partnera merytorycznego

IMA jest jednym z wiodących stowarzyszeń skupiających się na rozwoju i wzmocnieniu pozycji specjalistów w zakresie rachunkowości zarządczej, certyfikacji, badań i możliwości edukacyjnych. Na przykład badania IMA obejmujące GECS są publikowane co kwartał we współpracy z ACCA oraz przedstawiają stan obecnej gospodarki z perspektywy czołowych specjalistów finansowych; raport Future of Controllership we współpracy z Deloitte; oraz raport o ryzyku klimatycznym oraz gotowości w biznesie. Programy edukacyjne IMA – w tym uznane na całym świecie programy CMA® (Certified Management Accountant) oraz CSCA® (Certified in Strategy and Competitive Analysis) – przygotowują swoich uczestników do przyszłych wymagań świata finansów, przewidując trendy na podstawie badań i włączając je do programu nauczania. IMA regularnie organizuje wydarzenia mające na celu omówienie trendów w branży oraz nawiązanie kontaktów i zdobycie wiedzy od innych specjalistów, w tym konferencję European Finance & Accounting Conference: A New Frontier, mającą na celu budowanie kolejnych poziomów kompetencji w rachunkowości i finansach.

 

 

-       KONIEC KOMUNIKATU PRASOWEGO –

 

 

 

 

O IMA® (Institute of Management Accountants):

IMA® jest jednym z największych i wiodących stowarzyszeń skupiających się na rozwoju branży rachunkowości zarządczej. IMA dwukrotnie otrzymał tytuł Profesjonalnej Instytucji Roku nadawany przez The Accountant/International Accounting Bulletin. Na całym świecie IMA wspiera tę profesję poprzez badania naukowe, programy CMA® (Certified Management Accountant) i CSCA® (Certified in Strategy and Competitive Analysis), kształcenie ustawiczne, tworzenie sieci kontaktów oraz promowanie najwyższych etycznych praktyk biznesowych. IMA to globalna sieć około 140 000 członków w 150 krajach oraz 350 oddziałów profesjonalnych i edukacyjnych. IMA, z siedzibą w Montvale, N.J., USA, świadczy usługi w czterech regionach świata: obie Ameryki, Azja/Pacyfik, Europa oraz Bliski Wschód/Indie. 

Nadesłał:

Robert Ropiecki

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl