Pranie odziezy dziecięcej


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
2018-07-09
Zabierając się za pranie ubranek dla maluchów, zawsze musimy zachować ostrożność – szczególnie przez kilka pierwszych miesięcy. Jest to niezwykle ważne dla delikatnej skóry dziecka.

Zaawansowane pralki mają zazwyczaj programy stworzone do prania dziecięcych ubranek – niestety nie każdy taką posiada. Najrozsądniej jest zawsze zakupywać ubranka dla dzieci z materiału, który jest całkiem odporny na wyższe temperatury oraz z reguły się nie kurczy. To właśnie bawełna spełnia wszystkie te wymogi.

Ogólnie przyjęło się, że ubranka dla dzieci umieszczane powinny być w pralce ustawionej na temp. 60 stopni Celsjusza. Nieco później rozsądnie jest obniżyć temperaturę do 40 stopni, co wystarczy do usunięcia z tkaniny bakterii oraz wszelkich alergenów.

Ubranka dla dzieci do pierwszego roku życia powinny być prane w proszku dla alergików. W jego składzie jest o wiele mniej sztucznych detergentów i substancji zapachowych. Istnieje także proszek do prania z glinką, która wykazuje właściwości zmiękczające.

Niezmiernie ważne jest to, by mieć na uwadze symbole umieszczone na metkach ubranek dla dzieci. Ważne są także symbole ze znaczkiem żelazka, instruujące, w jakiej temperaturze należy poddać prasowaniu ubranka dla dzieci.

Symbol miski z wodą sugeruje odpowiednią temperaturę prania, zależnie od konkretnego materiału ubranka. Symbol miski z poziomą kreską na dole występuje w przypadku wyjątkowo delikatnych tkanin. To właśnie ich dotyczą specjalne programy prania. Symbol miski i dłoni informuje o tym, że można prać daną rzecz jedynie ręczne.

Nadesłał:

Dabali777

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl