Rewitalizacja Stoczni Cesarskiej wkracza w nowy etap


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
Rewitalizacja Stoczni Cesarskiej wkracza w nowy etap
2022-04-28
W połowie kwietnia br. do zespołu Stoczni Cesarskiej Development dołączyła Jadwiga Kosińska, przejmując obowiązki Dyrektora Projektu. Wraz z objęciem stanowiska, Jadwiga otwiera nowy etap w realizacji projektu Stoczni Cesarskiej, który będzie skoncentrowany na realizacji nowej zabudowy.

Zdjęcia Jadwigi Kosińskiej: https://1drv.ms/u/s!Ak6vnk2kpo84iotiHQxxkZ5n3lLcJA?e=VoMJED

W połowie kwietnia br. do zespołu Stoczni Cesarskiej Development dołączyła Jadwiga Kosińska, przejmując obowiązki Dyrektora Projektu. Wraz z objęciem stanowiska, Jadwiga otwiera nowy etap w realizacji projektu Stoczni Cesarskiej, który będzie skoncentrowany na realizacji nowej zabudowy.

 

Po pięciu latach intensywnych prac koncepcyjnych, projektowych, działań miastotwórczych i pierwszych dwóch zrealizowanych remontach zabytkowych budynków nadszedł czas na zintensyfikowanie działań inwestycyjnych związanych z realizacją nowej tkanki.” mówi dotychczasowy Dyrektor Projektu, Gerard Schuurman. „Jestem niezwykle dumny z tego co do tej pory osiągnęliśmy, i wierzę, że Jadwiga ze swoim bogatym doświadczeniem budowlanym wprowadzi projekt w nowy etap.” dodaje Schuurman.

 

Jadwiga Kosińska związana jest z branżą nieruchomości oraz budowlaną od ponad dwudziestu kilku lat. Jest absolwentką kierunku Inżynierii Lądowej na Politechnice Warszawskiej oraz studiów Executive MBA na Uniwersytecie Illinois w Urbana Champaign. Swoją karierę rozpoczynała w HOCHTIEF Polska, jako Specjalista w Dziale Ofertowania awansując kolejno na stanowisko Kierownika Działu Ofertowania, Kierownika Projektu, a następnie Dyrektora Zespołu Kontraktów. Następnie w latach 2011- 2017 obejmowała stanowisko Construction Director w Vastint Poland i była odpowiedzialna za zarządzanie i wspieranie zarówno zespołów projektowych, jak i kierowników projektów oraz organizowanie, kontrolowanie i koordynowanie działań związanych z realizacją inwestycji firmy. W latach 2017 – 2020 była związana z HB Reavis Construction, gdzie kierowała ponad 50-osobowym zespołem zajmującym się realizacją wszystkich inwestycji HB Reavis w Polsce. Do najważniejszych inwestycji w których uczestniczyła Jadwiga należą m.in.: budowa najwyższego w Unii Europejskiej wieżowca Varso Tower, budowa wieżowca Rondo ONZ w Warszawie, budowa kompleksów Business Garden, modernizacja Rafinerii Gdańskiej w ramach Programu 10+, budowa kompleksu Fashion House w Gdańsku i realizacja Gdynia Waterfront w Gdyni. Do niedawna Jadwiga pełniła obowiązki Branch Managera w cmT Sp. z o.o. Jadwiga jest finalistką konkursu „Top Woman in Real Estate” w kategorii „Project Management” oraz mentorką programu „I i III ścieżki” w ramach „Top Woman in Real Estate”.

 

Zgodnie z dewizą „Najpierw życie, potem miejsca, następnie budynki” Stocznia Cesarska Development od chwili nabycia terenu w marcu 2017r. nie tylko wprowadziła szeroką gamę działań miastotwórczych, mających na celu otwarcie terenu na mieszkańców, ale również wyremontowała dwa zabytkowe budynki - otwarty we wrześniu 2020r. budynek biurowy Dyrekcja oraz otwarty w marcu br. budynek d. Remizy, w którym mieści się winiarnia i restauracja Mielżyński Gdańsk.

Spółka wielokrotnie została nagrodzona za swoją działalność na rzecz ochrony zabytków, działalność miastotwórczą oraz CSR’ową. Swoją ostatnią nagrodę „Pomagacza Roku” Spółka otrzymała w kwietniu br.

 

„Gerard wykonał kawał dobrej pracy koncepcyjnej, nadał projektowi jego tożsamość oraz realizował pierwsze remonty historycznej tkanki. Jesteśmy mu za to bardzo wdzięczni.” podsumowuje pracę dotychczasowego Dyrektora Projektu, Rikkert Leeman z Alides REIM, współwłaściciel Stoczni Cesarskiej. „Nieustannie wierzymy w sukces tego projektu, stąd też jesteśmy bardzo szczęśliwi, że pozyskaliśmy do zespołu Jadwigę, która dzięki dotychczasowemu doświadczeniu swoje działania skoncentruje na wprowadzeniu nowej tkanki.” dodaje Leeman.

 

Mogę śmiało stwierdzić, że choć w swoim życiu zawodowym realizowałam już wiele wyjątkowych projektów, to rewitalizacja najbardziej historycznej części terenu Stoczni Gdańskiej, terenu tak ważnego dla Nas Polaków, jest dla mnie zarówno wyzwaniem, jak i wyjątkowym zaszczytem. ” – mówi Jadwiga Kosińska. „Kierunek na najbliższe lata mamy jasno wytyczony. Jestem przekonana, że po pierwszych bardzo udanych i nagrodzonych remontach tkanki zabytkowej, nadszedł czas na nową zabudowę i zintensyfikowanie działań w tym zakresie. Mam szczerą nadzieję, że moje dotychczasowe doświadczenie z branży nieruchomości oraz budowlanej będzie cennym atutem.” dodaje Kosińska.

 

Stocznia Cesarska Projekt rewitalizacji terenu zakłada ochronę i ekspozycję najcenniejszych historycznych budynków postoczniowych z równoczesnym przystosowaniem ich do nowych funkcji oraz budowę nowych, atrakcyjnych obiektów o różnorodnym przeznaczeniu. Taki sposób zagospodarowania pozwoli podkreślić wyjątkową historię tego miejsca, uzupełniając

ją o nową jakość przestrzenno-architektoniczną.

Nadesłał:

mateuf8

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl