Specjalistyczna linia styropianu pod ogrzewanie podłogowe - nowość w ofercie marki Styropmin


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
Specjalistyczna linia styropianu pod ogrzewanie podłogowe - nowość w ofercie marki Styropmin
2021-10-14
Firma Styropmin jako producent odpowiedzialny społecznie przykłada szczególną wagę do energooszczędności, odpowiedzialnego budownictwa oraz zrównoważonego rozwoju. Badania nad innowacyjnymi rozwiązaniami prowadzone w specjalistycznych laboratoriach Styropmin zaowocowały wprowadzeniem na rynek specjalistycznych płyt styropianowych Instal Panel dedykowanych izolacji termicznej pod wodne ogrzewanie podłogowe. W skład serii wchodzą trzy rodzaje płyt - Instal Panel Alu, Instal Panel PP, Instal Panel Passive PP. Doskonale wpisują się one w ideę nowoczesnego i energooszczędnego budownictwa, a dzięki specjalnej konstrukcji znacznie ułatwiają prace montażowe.

Nowe płyty styropianowe Instal Panel marki Styropmin dedykowane są do izolacji termicznej pod wodne ogrzewanie podłogowe. W skład serii wchodzą płyty Instal Panel Alu, Instal Panel oraz innowacyjne na rynku rozwiązanie - Instal Panel Passive PP. Producent zadbał o to, aby dostępne były w zależności od potrzeb konkretnego budynku i w różnych wariantach:
• styropianu (biały lub grafit),
• rodzaju pokrycia (tkanina polipropylenowa lub folia metalizowana),
• formatu pakowania - Box lub Twix (Box - to odpowiednio nacięte płyty, które zostały zwinięte w kształt pudełka (boxu) o długości zależnej od grubości płyty. Twix - to złożona na pół dwumetrowa płyta w paczkach - ich ilość zależy bezpośrednio od grubości płyty).

Nowe płyty izolacyjne marki Styropmin produkowane są ze styropianu EPS pokrytego jednostronnie okładziną z tkaniny polipropylenowej lub folii metalizowanej. Stosuje się je jako element systemu ogrzewania podłogowego, który razem z innymi systemowymi komponentami zapewnia doskonałe parametry związane z wydajnym ogrzewaniem budynków. Dodatkowo płyty Instal Panel PP oraz Instal Panel Passive PP to idealne rozwiązanie przy konieczności mocniejszego zakotwienia w izolacji - na przykład w przypadku minusowych temperatur kiedy dochodzi do napreżeń w rurkach. Spinki mocującego pozostają wtedy na miejscu, a rury grzewcze są stabilnie i niezawodnie przymocowane. Folia metalizowana zapewnia także dodatkową barierę dla ciepła. Płyty izolacyjne z serii Instal Panel charakteryzują się bardzo wysoką izolacyjnością termiczną, a ich współczynnik przewodzenia ciepła osiąga nawet λ ≤ 0,031 W/mK. Spełniają wszystkie normy i regulacje oraz posiadają wysoką wtrzymałość mechaniczną, nie pękają podczas montażu. Ich montaż jest szybki i łatwy, a dzięki specjalnej konstrukcji, dużym formatom oraz siatce z nadrukiem prace przebiegają szybko, sprawnie i komfortowo. Co szczególnie istotne dla wykonawców - specjalna konstrukcja zakładek na klej pozwala na precyzyjne łączenie płyt ze sobą. To rozwiązanie redukuje do minimum ryzyko powstawania mostków termicznych.

Płyty Instal Panel powstały z myślą o najbardziej wymagających klientach, którym zależy na materiałach najwyższej jakości i zachowaniu jak najwyższych parametrów związanych z energooszczędnością. Zastosowanie specjalistycznych płyt styropianowych Instal Panel pozwala zwiększyć komfort cieplny mieszkańców oraz zmniejszyć koszty na ogrzewanie. Producent - firma Styropmin przykłada szczególną wagę do energooszczędności, odpowiedzialnego budownictwa oraz zrównoważonego rozwoju w każdym aspekcie procesu produkcyjnego - także opakowań. Dlatego płyty izolacyjne z serii Instal Panel pakowane są w specjalną taśmę papierową, którą można poddać procesowi recyklingu. Pochodzi z certyfikowanych surowców FSC (Forest Stewardship Council co oznacza, że drewno do wyprodukowania papieru zostało pozyskane w sposób przyjazny dla środowiska naturalnego).

Nadesłał:

BestBrands

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl