Spółki dla obcokrajowców Warszawa


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
Spółki dla obcokrajowców Warszawa
2018-03-26
Coraz większa ilość osób z zagranicy postanawia otworzyć swój własny biznes na terenie Polski. Jest tak z powodu ogromnego rozwoju gospodarczego, który od kilku lat przeżywa nasz kraj. Należy podkreślić, że jako jedynym udało nam się uniknąć kryzysu finansowego, który od 2007 roku dosłownie plądrował gospodarki większości państw.

W Polsce firmę można prowadzić w formie:
1. jednoosobowej działalności gospodarczej,
2. spółki cywilnej
3. spółek osobowych:
- spółki jawnej,
- spółki partnerskiej,
- spółki komandytowej,
- spółki komandytowo-akcyjnej.
4. spółek kapitałowych:
- spółki z ograniczoną odpowiedzialnością,
- spółki akcyjnej.

Z przedstawionych powyżej wariantów cudzoziemcy najchętniej decydują się na utworzenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Jest tak, ponieważ do prowadzenia tego wariantu uprawnieni są niemal wszyscy obcokrajowcy. Dostęp do pozostałych podmiotów nie ma aż tak szerokiego zakresu. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością wiąże się jednak z wieloma innymi zaletami, które zachęcają potencjalnego przedsiębiorcę do jej założenia. Po pierwsze, cel zakładanej przez nas firmy jest dowolny, oczywiście jest to równoznaczne z tym, że nie może łamać przepisów prawa. Kolejną zaletą jest niewielki kapitał zakładowy konieczny do utworzenia danej jednostki. Wynosi on symboliczne 5 tysięcy złotych. Warto podkreślić, że jeszcze kilka lat temu kwota ta była kilkakrotnie wyższa. Jak sama nazwa wskazuje spółka z o.o. charakteryzuje się również ograniczoną odpowiedzialnością wspólników za zobowiązania zaciągane przez spółkę. Najprościej mówiąc oznacza to, że w razie zadłużenia firmy wszelkie należności pobierane będą z mienia spółki, a nie prywatnego majątku wspólników.

Jeśli chodzi o założenie spółki z o.o. to dostępne są dwie możliwości. Po pierwsze tradycyjna rejestracja. Sposób ten wymaga jednak od potencjalnego przedsiębiorcy dopełnienia ogromnej ilości formalności w poszczególnych urzędach. Procedura tradycyjnej ewidencji niestety jest długa i skomplikowana. Drugą możliwością jest dopełnienie obowiązków formalnych za pomocą platformy dostępnej na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Sposób ten pozwala znacznie ograniczyć czas ewidencji, jak również niweluje konieczność osobistej wizyty w poszczególnych urzędach.

Od pewnego czasu coraz większą popularnością cieszą się usługi sprzedaży gotowych spółek. Przedsiębiorca decydując się na skorzystanie z takiej usługi, nabywa jednostkę, która przeszła jej pełną rejestrację, a więc niemal natychmiast można poprowadzić pod nią własne przedsięwzięcie. Decydując się na skorzystanie z takiej usługi warto zadbać, aby siedziba kupowanego przez nas podmiotu ulokowana była w prestiżowym miejscu, najlepiej stolicy danego państwa.

Spółka dla obcokrajowców Warszawa to przede wszystkim ogromna wiarygodność, która rzutuje na możliwość pozyskania nie tylko Klientów, ale również partnerów biznesowych. Jest to bardzo istotne zwłaszcza, gdy dopiero rozpoczynamy naszą działalność i nie mamy grona zaufanych kontrahentów.

Nadesłał:

Konsultant_Finansowy

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl