Taiwan 2016 Cluster Matchmaking Event


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
2016-07-07
W dniach 30.05-03.06.2016r. odbyło się międzynarodowe wydarzenie skierowane do organizacji klastrowych "Taiwan 2016 Cluster Matchmaking Event", będące częścią "European Innovation Week Taipei", dotyczącego m.in. nowatorskich technik w zakresie zdrowia, mobilności, przemysłu oraz nanoelektroniki.

 Podczas spotkań seminaryjnych omawiano programy badań naukowych i rozwojowych. Przedstawiciele klastrów, którzy uczestniczyli w wydarzeniu, mieli szanse nawiązać kontakt podczas spotkań B2B. W ,,Taiwan 2016 Cluster Matchmaking Event” uczestniczyło aż 543 organizacji z 20 państw, najwięcej z Tajwanu, Hiszpanii oraz Francji.

W wydarzeniu uczestniczyły dwa klastry z Polski tj. Klaster.info z Warszawy oraz ECDF mKlaster z Poznania.

Klaster.info zrzesza  firmy działające na rynku informatycznym i świadczące usługi dla jednostek z tego sektora na terenie województwa mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego, łódzkiego oraz małopolskiego. Koordynatorem zrzeszenia jest firma Sekwencja Sp. z.o.o. Klaster zapewnia ścisłą współpracę podmiotów w zakresie pozyskiwania nowych klientów, prac badawczo-rozwojowych, świadczeniu usług informatycznych, wspólnych wdrożeń itp. Celami zrzeszenia jest tworzenie oraz rozwój sieci wymiany informacji, wiedzy, rozwiązań i późniejsze tworzenie warunków dla skutecznej komercjalizacji wyników badań i rozwiązań. Klaster.info prowadzi współpracę w zakresie badań, rozwoju i innowacji m.in. we Włoszech, na Bałkanach i Białorusi. Podczas ,,Taiwan 2016 Cluster Matchmaking Event” klaster.info zaproponował swoje nowe usługi tj.

IT-Security – inicjatywa ta ma na celu ochronę danych na jak najwyższym poziomie. Szczególnie ważne są dane wrażliwe, powinny być one bardzo dobrze strzeżone. Bezpieczeństwo jest podstawą w systemach informatycznych. Klaster.info zdając sobie sprawę z istotności problemu proponuje przedsiębiorstwom najlepsze, najnowocześniejsze oraz odpowiednio dostosowane sposoby na zabezpieczenie IT.  Klaster.info szuka partnerów do współpracy w zakresie bezpieczeństwa IT.

IT Systems – organizacja skupia się w ramach tej ścieżki na pracach badawczo-rozwojowych w zakresie innowacji, analizy, projektowania systemów oraz ich wdrażania. Dzięki pracom związanym z IT-Systems klaster może zaproponować wdrażanie systemów oraz późniejszy ich serwis.

Smart Health – jest to ścieżka strategiczna klastra.info która ma na celu działania łączące zdrowie z innowacjami technologicznymi. Inicjatywa skupia się na e-zdrowiu oraz telemedycynie. Prowadzone są pracę badawczo-rozwojowe w zakresie opracowania technologii i algorytmów do odczytywania i interpretacji pomiarów medycznych. Klaster.info poszukuje w tym zakresie firm informatycznych, które zajmują się tworzeniem algorytmów oraz oprogramowań do aplikacji mobilnych.

Drugi polski klaster, który był obecny na wydarzeniu na Tajwanie specjalizuje się w mobilnych technologiach i aplikacjach. Organizacja ma na celu rozprzestrzenienie innowacji i poprawę efektywności oraz jakości w wielu sektorach przemysłu. Klaster poszukuje możliwości wdrożenia strategii inteligentnej specjalizacji w różnych obszarach gospodarki. Celem organizacji jest poszukiwanie partnerów z różnych sektorów oraz współpracowanie z nimi przy innowacjach.

Klaster ECDF mKlaster proponował na Tajwanie partnerstwo strategiczne w zakresie technologii teleinformatycznych dla branży automatyki przemysłowej, logistyki, zaopatrzenia itp. Organizacja szuka członków do współpracy przy innowacjach technologicznych z Azji, Usa i Europy w celu identyfikacji przemysłowych obszarów działania do których można zastosować innowacyjne technologie teleinformatyczne.

Klaster szuka także partnerów, którzy byliby zainteresowani możliwością outsourcingu. Organizacja oferuje również usługi w zakresie inżynierii oprogramowania i współpracy w ramach projektów B+R związanych z ICT.

Taiwan 2016 Cluster Matchmaking Event" umożliwił organizacją z Polski zainicjowanie własnych spotkań biznesowych z innymi klastrami IT, poznanie rynku tajwańskiego oraz jego kluczowych graczy, zbadanie własnych możliwości biznesowych oraz inwestycyjnych. Zdobyte kontakty transgraniczne z firmami dadzą klastrom wiele możliwości rozwoju.

 

Nadesłał:

klaster

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl