Toshiba przedstawia najnowsze modele CANVIO Portable Hard Drives przeznaczone do bezpiecznego przech


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
Toshiba przedstawia najnowsze modele CANVIO Portable Hard Drives przeznaczone do bezpiecznego przech
2018-01-09
Nowoczesne i stylowe z praktycznymi funkcjami o pojemności od 500GB do 3TB


Toshiba Electronics Europe GmbH zaprezentowała najnowsze wersje przenośnych dysków twardych z popularnej serii Canvio stworzonej z myślą o użytkownikach indywidualnych. Łącząc praktyczne funkcje z nowoczesnym, designem smukłe modele CANVIO PREMIUM, ADVANCE i BASICS stanowią jednolitą, odświeżoną rodzinę produktów o pojemnościach: 500GB[1] [2], 1TB, 2TB i 3TB.

Wykorzystanie 1TB technologii talerzowej Toshiba pozwala tworzyć dyski low profile - wszystkie 2TB wersje nowych modeli CANVIO są węższe od swoich poprzedników 

Seria CANVIO PREMIUM to wszechstronna łączność w pięknych aluminiowych obudowach z ciętymi diamentowo krawędziami. Wąskie i smukłe urządzenia są dostępne w kolorach srebrny metalik i grafitowy metalik wraz pokrowcem i przejściówką USB typu-A na USB Typu-C[3], którą można je połączyć z każdym urządzeniem od notebooka do najnowszego typu desktopa. Dodatkowo, modele PREMIUM oferują Toshiba Storage Backup Software i Storage Security Software ułatwiające sprawne tworzenie kopii zapasowej cennych danych oraz zabezpieczanie jej hasłem. 2TB urządzenia PREMIUM mają jedynie 13,5 mm grubości - są o 5,5 mm węższe od swoich poprzedników.  

Seria CANVIO ADVANCE jest dostępna w czterech kolorach: czarnym, białym, niebieskim i czerwonym z błyszczącym wykończeniem. 2TB urządzenia mają 14,5 mm grubości - są o 5,5 mm węższe od poprzedzającego je modelu CANVIO CONNECT II. Modele ADVANCE są dostępne z Toshiba Storage Backup Software i Storage Security Software.

Odświeżona seria CANVIO BASICS obejmuje podstawowy 2,5" przenośny dysk twardy przydatny do wszelkiego rodzaju przechowywania - od danych komputerowych po zdjęcia. Model jest preformatowany do komputerów z systemem Windows[4] i gotowy do użycia natychmiast po wyjęciu z pudełka. Dyski CANVIO BASICS są dostępne w pojemnościach 500GB, 1TB i 2TB. Charakteryzują się minimalistycznym designem, gładką i matową obudową. Mają 14mm grubości.

 „Toshiba nieustannie pracuje, by dostarczać swoim klientom coraz lepsze, bardziej kompaktowe i wydajne urządzenia potrafiące sprostać rosnącym wymaganiom cyfrowego świata" - mówi Noriaki Katakura, General Manager HDD Business Unit, Toshiba Electronics Europe GmbH.- „Przekroczyliśmy kolejną granicę - technologia talerzowa Toshiba 1TB pozwala tworzyć węższe i wygodniejsze w użyciu modele CANVIO o większych pojemnościach".

Modele CANVIO łączą formę z funkcjonalnością oferując pojemność, łatwy backup i bezpieczeństwo w pięknych, wąskich obudowach.

Jak wspomniano wcześniej, dla modeli ADVANCE i PREMIUM jest dostępne oprogramowanie Toshiba Storage Backup Software umożliwiające sprawne tworzenie kopi zapasowych z opcją jego zaplanowania. Nowe oprogramowanie Toshiba Storage Security Software ułatwia tworzenie hasła zabezpieczającego dane przed nieuprawnionym dostępem.  

Nowe modele CANVIO będą dostępne w lutym 2018 r. Informacje na temat konsumenckich dysków HDD Toshiba można znaleźć pod adresem https://www.toshiba-storage.com.

###
Uwagi:

[1] Toshiba definiuje gigabajt (GB) jako 1 000 000 000 bajtów, a terabajt (TB) jako 1 000 000 000 000 bajtów. Jednak, systemy operacyjne określają pojemność w systemie binarnym gdzie  1TB = 240 = 1,099,511,627,776 bajtów, czyli mniejszą. Dostępna pojemność przechowywania może się różnić w zależności od wielkości pliku, formatowania, ustawień, oprogramowania, systemów operacyjnych i innych czynników.

[2] CANVIO PREMIUM i CANVIO ADVANCE będą dostępne w pojemnościach 1TB, 2TB i 3TB. Nowe dyski CANVIO BASICS będą dostępne w pojemnościach: 500GB, 1TB i 2TB.

[3] USB Typ-C i USB-C są zastrzeżonymi znakami towarowymi USB Implementers Forum.

[4] Windows jest zastrzeżonym znakiem towarowym Microsoft Corporation w Stanach Zjednoczonych i/lub innych krajach.

* Informacje zawarte w tym dokumencie, włączając w to ceny i specyfikacje produktów, usługi i dane kontaktowe są dokładne i aktualne w dniu publikacji, jednak mogą ulec zmianie bez uprzedzenia.

* Nazwy firm, produktów i usług wymienione w tym dokumencie mogą być zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Nadesłał:

TOSHIBA
http://www.toshiba.eu

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl