Trądzik różowaty, przyczyny, leczenie #RoseaNoFilter


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
2019-08-02
Trądzik różowaty to choroba skóry, która dotyka głównie osoby dorosłe, najczęściej kobiety. Zwykle pojawia się po 30 roku życia i często uprzykrza codzienne funkcjonowanie. Jak dbać o siebie i swoją skórę by uniknąć problemó radzi dr n.med. dermatolog, ekspert medycyny etstetycznej Maciej Krajewski

Trądzik różowaty to choroba skóry, która dotyka głównie osoby dorosłe, najczęściej kobiety. Zwykle pojawia się po 30 roku życia i często uprzykrza codzienne funkcjonowanie. Poza dolegliwościami fizycznymi takimi jak pieczenie, swędzenie, suchość skóry, rumień etc., niesie ze sobą także ogromne obciążenie psychiczne. Osoby, które dotknęła ta przypadłość, często modyfikują swoje życie w taki sposób by ukryć wstydliwy problem. To rodzi ogromny stres i zabiera chorym radość życia. Problem jest na tyle istotny, że w mediach społecznościowych zorganizowana została akcja pod hasłem #RosaceaNoFilter. W akcji udział wzięły blogerki i osoby publiczne dotknięte tym schorzeniem. W sieci pod hasztagiem akcji znalazło się już kilka tysięcy zdjęć.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Kafito.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:

 

 

Skąd się bierze trądzik różowaty? 

Choroba skóry o podłożu zapalnym zwykle pojawia się u osób z dojrzałą cerą. Szacuje się, że ten zdrowotny, ale i estetyczny problem dotyczy 10% osób, głównie kobiet w wieku pomiędzy 30-50 rokiem życia. Trądzik różowaty może mieć podłoże genetyczne, ale istnieje szereg czynników, których współwystępowanie może go przyspieszyć albo zaostrzyć. Są to mi.: zmiany hormonalne w tym choroby tarczycy, długotrwały stres, podwyższone ciśnienie, opalanie, ciężkostrawna dieta czy nadmierne spożywanie alkoholu. Badania naukowe przyniosły wiedzę o tym, że na rozwój tego schorzenia wpływają także alergie oraz alergizujące czynniki takie jak: pleśń, pyłki czy pierze.

 

Terapia i leczenie 

- Najważniejsze jest by w przypadku wystąpienia rumienia na policzkach, innej niż zwykle suchości skóry, czy dyskomfortu udać się jak najszybciej na konsultacje do lekarza dermatologa. Nie czekać, nie próbować radzić sobie domowymi sposobami samodzielnie. Przy tym schorzeniu kluczowe jest, by odpowiednio wcześnie zareagować i nie dopuścić do jego nadmiernego rozwoju. Im szybciej trafimy z terapią, tym mniejszy dyskomfort dla pacjenta  - mówi dr. n.med. dermatolog, specjalista medycyny estetycznej Maciej Krajewski z Kliniki Krajewski. Na leczenie składa się odpowiednio dobrana farmakologia, rekomendowane terapie miejscowe oraz specjalna pielęgnacja – dodaje. Bardzo skutecznym rozwiązaniem jest terapia laserowa. Umiejętnie wykonane zabiegi to ogromna szansa dla chorych. Pomagają zmniejszyć rumień i wpływają na obkurczenie naczynek. Najlepiej wykonywać je jesienią.

 

 

#RosaceaNoFilter 

W sieci rośnie popularność społecznej akcji dedykowanej  osobom chorym na trądzik różowaty. Pod hasztagiem #RosaceaNoFilter opublikowano już kilka tysięcy zdjęć. Włączyły się w nią osoby publiczne i blogerki, które dzięki swoim zdjęciom „soute” starają się zwiększyć świadomość tej choroby. Mają one nadzieję na zniwelowanie stygmatyzacji i podniesie komfortu funkcjonowania osób dotkniętych trądzikiem różowatym. Kampanię promuje Lex Gillies (@TalontedLex)- brytyjska influencerka,, która na co dzień na swoim Instagramie prezentuje swoje zmagania z trądzikiem różowanym w duchu skinpozytywności (skin positivity).

 

 

Po pierwsze nie prowokuj!

Trądzik różowaty to wciąż nie do końca rozwikłana zagadka dla lekarzy. Wiadomo na pewno, że ma związek ze stanem zapalnym organizmu i trudno go wyleczyć całkowicie. Jednak podobnie  jak w przypadku innych schorzeń lepiej zapobiegać nić leczyć. Oto trzy rady dr. n. med. dermatologa Macieja Krajewskiego z Kliniki Krajewski - jak mieć piękną i zdrową skórę. 

 

Używaj ochrony przeciwsłonecznej – ZAWSZE! 

Nie tylko latem, czy gdy świeci słońce. Codziennie nakładaj na twarz i szyję kosmetyki z wysokim filtrem przeciwsłonecznym.

 

Odpowiednia pielęgnacja

Szczególnie osoby z cerą naczyniową lub wrażliwą powinny korzystać z delikatnych i pozbawionych drażniących składników preparatów pielęgnacyjnych. Należy unikać w składach kosmetyków ostrych zapachów, olejków eterycznych oraz peelingów, szczególnie tych grubo ziarnistych. Warto na stałe włączyć na stałe do naszej codziennej pielęgnacji preparaty z witaminą C w składzie. Właśnie witamina C to największy przyjaciel naszej skóry.

 

Nowoczesna profilaktyka 

Polecam okresowe stosowanie nieablacyjnych kuracji laserowych utrzymujących prawidłową strukturę i funkcję skóry. To najlepszy sposób na zachowanie zdrowej i pięknej skóry - mówi dr. n.med. dermatolog, specjalista medycyny estetycznej Maciej Krajewski z Kliniki Krajewski.

 

Więcej informacji:

Patrycja Sawicka – Sikora

Gsm 506 181 076

 

Klinika Krajewski to miejsce łączące blisko 20-letnie doświadczenie w dziedzinie specjalistycznej dermatologii i medycyny estetycznej z absolutnie innowacyjnymi technologiami. Pod okiem Dr. n. med. Macieja Krajewskiego, klinika osiąga spektakularne rezultaty m.in. w leczeniu łysienia, trądziku, odmładzania czy wyszczuplania. Pacjenci prowadzeni są zawsze przez indywidualnie opracowany program terapeutyczny, odpowiadający nawet skomplikowanym potrzebom i trudnym problemom dermatologicznym, aż do uzyskania oczekiwanych efektów. Poza fachową wiedzą, światowej klasy najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, umożliwiają stosowanie leczenia w bezpieczny, wyjątkowo komfortowy i przede wszystkim skuteczny sposób. Wszystko by przywracać swoim pacjentom młody wygląd, zdrową skórę i dobre samopoczucie. http://www.klinikakrajewski.pl 

 

 

 

 

Nadesłał:

patrycja@bwpr.pl

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl