Kafito Polski

Manualne torowanie głosek

Wpis należy do
użytkownika:
aeiou
avatar
przejmij wpis »
Manualne Torowanie Głosek MTG to metoda, którą stworzyła Elżbieta Wianecka ( z wykształcenia matematyk i logopeda). MTG jest efektem wieloletniej pracy klinicznej autorki z dziećmi z rozmaitymi zaburzeniami – z dziećmi niesłyszącymi, z porażeniem mózgowym, z Zespołem Downa, z obniżeniem sprawności intelektualnej, z afazją oraz z autyzmem. Doświadczenie praktyczne autorki pozwoliło jej na skonstruowanie niezwykle skutecznej metody. Manualne torowanie głosek pozwala torować ruch narządów artykulacyjnych i wywołać sylaby, z których budowane będą wyrazy i zdania. Terapeuta znając ułożenie narządów artykulacyjnych oraz sposób artykulacji poszczególnych głosek – pomaga dziecku ustalić żuchwę, zęby i język tak, aby ich układ odpowiadał opisowi głoski. Manualne Torowanie Głosek jest trudne do opanowania - ale niezwykle skuteczne. Jednym z nielicznych terapeutów, którzy potrafią stosować tą metodę w praktyce jest mgr Ewa Morawiec - certyfikowany terapeuta MTG.
WWW: http://aeiou.pl

Opis firmy

Manualne Torowanie Głosek MTG to metoda, którą stworzyła Elżbieta Wianecka ( z wykształcenia matematyk i logopeda). MTG jest efektem wieloletniej pracy klinicznej autorki z dziećmi z rozmaitymi zaburzeniami – z dziećmi niesłyszącymi, z porażeniem mózgowym, z Zespołem Downa, z obniżeniem sprawności intelektualnej,
z afazją oraz z autyzmem.
Doświadczenie praktyczne autorki pozwoliło jej na skonstruowanie niezwykle skutecznej metody.
Manualne torowanie głosek pozwala torować ruch narządów artykulacyjnych i wywołać sylaby, z których budowane będą wyrazy i zdania.
Terapeuta znając ułożenie narządów artykulacyjnych oraz sposób artykulacji poszczególnych głosek – pomaga dziecku ustalić żuchwę, zęby i język tak, aby ich układ odpowiadał opisowi głoski.
Manualne Torowanie Głosek jest trudne do opanowania - ale niezwykle skuteczne.
Jednym z nielicznych terapeutów, którzy potrafią stosować tą metodę w praktyce jest mgr Ewa Morawiec - certyfikowany terapeuta MTG.

Kategorie powiązane z wpisem

Ostatnio dodane
Wpisy katalogowe Podkategorie