Kafito Polski

Gordonki w Dorożkarni

Wpis należy do
użytkownika:
MaciejM
avatar
przejmij wpis »
Wspieramy każdego, niezależnie od wieku, by mógł być twórczy, odważny, radosny i zaangażowany w sąsiedztwo i świat. Rozwijamy talenty – z nami zmontujesz swój pierwszy film, namalujesz obraz, wystąpisz na profesjonalnej scenie czy nagrasz ulubioną piosenkę. Odkrywamy sąsiedztwo – możesz pobawić się na międzypokoleniowej potańcówce, dowiedzieć się jak wyglądały Siekierki 100 lat temu, wypożyczyć coś dla siebie w Składzie Książek lub po prostu porozmawiać przy kawie. Wspieramy pasjonatów–przychodząc do nas z pomysłem na swój koncert, spektakl, wystawę możesz liczyć na naszą pomoc, przestrzeń i sprzęt.
WWW: http://dorozkarnia.pl

Opis firmy

Gordonki, wyjątkowa propozycja dla najmłodszych w Dorożkarni.
w każdą środę, w godz. 10.00-11.00

Wrzesień wiąże się nie tyko z początkiem nowego roku szkolnego i wytężoną pracą dzieci i nauczycieli. To także czas niezwykły, poszukiwania tego, co nowe i inspirujące dla naszych dzieci. Wiemy już, że dodatkowe lekcje języków obcych to nie wszystko i czas poszukać czegoś dla najmłodszych. Czegoś, co rozwija i uwrażliwia jednocześnie.
Odpowiedzią na takie rodzicielskie poszukiwania stała się opracowana przez Edwina Gordona - amerykańskiego psychologa muzyki-metoda umuzykalniania dzieci do trzech lat. Metoda najbardziej skuteczna i najlepsza na świecie.
Od klasyki po jazz
Gordon porównuje naukę muzyki do nauki mowy i zwraca uwagę na naukę "całościową". Dziecko uczy się wsłuchując w opiekunów i posługuje się sprawnie językiem mimo, że nikt go tego nie uczy. Podobnie jest z muzyką. Jeśli zapewnimy dziecku możliwość "osłuchania się" z różnymi muzycznymi stylami- obudzimy w nim nieprawdopodobną wrażliwość zanim zobaczy pierwsze wskazane przez nauczyciela nutki. Dając dziecku możliwość doświadczania muzyki, dajemy mu według Gordona szansę na rozwój, na przyswajanie i rozumienie jej . Jeśli do słuchania muzyki dołączymy ruch - efekty będą zadziwiające
Rytm i ruch – najlepsze z połączeń
Zajęcia to śpiew, rytmizowanie i improwizacja we wszystkich skalach. Dziecko naśladuje. Tylko - i aż tyle. Nie musi śpiewać, odpowiadać czy powtarzać. Dostaje od nauczyciela bezpieczną przestrzeń, w której rusza się i czuje to, co wokół niego się dzieje, co brzmi. Czasem jest to po prostu cisza...Dzieci same zaczynają gaworzyć i powtarzają to, co intonuje nauczyciel. Ogromne znaczenie ma tu także głos mamy- najważniejszy z ludzkich głosów. Zajęcia są wspaniałą rozrywką dla dzieci i mam. To, co na nich dostaną - pozostaje w nich na całe życie, jako umuzykalnienie i wrażliwość.
Gordonki w Dorożkarni
Na te niecodzienne zajęcia dla dzieci od pierwszych tygodni, a nawet dni życia do 3 lat zaprasza warszawska Dorożkarnia. Ewa Wałecka - edukatorka muzyczna, wokalistka i muzyk z Kapeli ze Wsi Warszawa prowadzi zajęcia, na których zaraża muzyczną wrażliwością.

Kategorie powiązane z wpisem

Ostatnio dodane
Wpisy katalogowe Podkategorie