Kafito Polski

Panda Ubezpieczenia Agencja Ubezpieczeniowa

Wpis należy do
użytkownika:
pandaubez
avatar
przejmij wpis »
Panda Ubezpieczenia to Twój profesjonalny doradca ubezpieczeniowy. Nasza agencja posiada bogatą ofertę produktów ubezpieczeniowych najbardziej cenionych towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce. Naszą misją jest zapewnienie klientom najwyższego poziomu komfortu podczas doboru i zakupu polisy, najlepszych warunków ubezpieczenia oraz wsparcia w okresie trwania umowy. Dlaczego warto kupować od Panda Ubezpeczenia? – Dojazd do klienta – Oferta 20 najlepszych zakładów ubezpieczeniowych w Polsce – Gwarancja najniższej ceny – Ubezpieczenie w 24h. OC samochodu jest obligatoryjne na terenie całej Europy. Tylko w krajach wschodnich takich jak Ukraina czy Rosja wykupić trzeba Zieloną Kartę. Kiedy ubezpieczenie OC samochodu przydaje się w praktyce? Zakres ochronny polisy OC obejmuje szkody komunikacyjne, których sprawcą jest jej właściciel. Do nich zalicza sięszkody na mieniu (w tym zniszczenie samochodu itd.) i zdrowiu, jakie spowoduje w wyniku wypadku lub kolizji.
WWW: http://pandaubezpieczenia.pl/category-moto/

Adres:

Panda Ubezpieczenia
Żelazna 59, lok.0803, 00-848 Warszawa
tel.: 537 96 92 94

Opis firmy

OC samochodu jest obligatoryjne na terenie całej Europy. Tylko w krajach wschodnich takich jak Ukraina czy Rosja wykupić trzeba Zieloną Kartę. Kiedy ubezpieczenie OC samochodu przydaje się w praktyce? Zakres ochronny polisy OC obejmuje szkody komunikacyjne, których sprawcą jest jej właściciel. Do nich zalicza sięszkody na mieniu (w tym zniszczenie samochodu itd.) i zdrowiu, jakie spowoduje w wyniku wypadku lub kolizji. Szkoda, która powstała w związku z ruchem pojazdów mechanicznych to także ta, która miała miejsce np.:

przy wsiadaniu lub wysiadaniu z pojazdu,
przy załadunku lub rozładunku pojazdu,
podczas zatrzymania, postoju lub garażowania auta.
Może to być np. zarysowanie drzwi drugiego pojazdu podczas wsiadania do swojego auta czy też stłuczka będąca wynikiem parkowania. Pokrywa się ją wówczas właśnie z OC sprawcy. Procesem likwidacji szkód zajmuje się wówczas ubezpieczyciel i wypłaca poszkodowanym należne odszkodowanie. Z OC nie może natomiast skorzystać ubezpieczony, jeśli chciałby naprawić własne auto uszkodzone w wypadku czy kolizji. To ubezpieczenie trzeba najpóźniej wykupić w dniu rejestracji pojazdu lub w dniu nabycia przez nas samochodu. Brak ubezpieczenia OC powoduje nałożenie wysokich kar (nawet do kilku tysięcy złotych) przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG). Wartość polisy uzależniona jest od kilku czynników:

jaki pojazd chcesz ubezpieczyć,
ile masz lat,
czy miałeś w ostatnich latach stłuczkę,
jakie masz oczekiwania względem oferty.

Ubezpieczenie OC na samochód obowiązuje na terenie Polski, Unii Europejskiej, a także Chorwacji, Islandii, Szwajcarii i Norwegii. Nie trzeba więc zawierać osobnej polisy w związku z planowanym wyjazdem do któregoś z tych państw.

Kategorie powiązane z wpisem

Ostatnio dodane
Wpisy katalogowe Podkategorie