Kafito Polski

Brave przeglądarka

Wpis należy do
użytkownika:
Adiasz
avatar
przejmij wpis »
Brave to nowatorska przeglądarka internetowa, która stawia sobie na celu zmianę funkcjonowania internetu w obszarze reklam. Brave blokuje wszystkie reklamy oraz skrypty śledzące, w zamian pozwala jej użytkownikom ręcznie lub automatycznie nagradzać odwiedzane przez nich witryny internetowe tokenami BAT wymienialnymi na dolary. Użytkownicy Brave mogą dobrowolnie włączyć sobie opcję wyświetlania reklam, otrzymują wtedy oni wynagrodzenie od reklamodawców. Twórcą przeglądarki jest znany w świecie internetowym Brandon Eich.
WWW: http://przegladarka-brave.pl/

Opis firmy

Brave to nowoczesna przeglądarka umożliwiająca szybkie i bezpieczne przeglądanie internetu.

Pomysłodawcą Brave jest amerykański programista i haker, twórca javascript Brandon Eich. Przeglądarka rozwijana jest na ogólnodostępnym silniku chromium, jest całkowicie darmowa, każdy może zaproponować zmiany w kodzie projektu na githubie.

Idea Brave opiera się na wolnym, szybkim i bezpiecznym internecie. Przeglądarka posiada wbudowaną blokadę reklam oraz skryptów śledzącym dzięki czemu działa kilkukrotnie szybciej od przeglądarek takich jak Opera, Chrome czy Firefox.
Jednym z głównych filarów Brave jest troska o bezpieczeństwo użytkownika. Przeglądarka posiada wbudowane mechanizmy ochrony przed skryptami i oprogramowaniem malware i adware oraz automatyczne przekierowanie na bezpieczny protokół SSL.

Brave posiada rewolucyjny system nagród dla twórców internetowych. Każdy użytkownik Brave otrzymuje co miesiąc 5 USD w tokenach kryptowaluty BAT i może je przekazać (ręcznie lub automatycznie) wybranym stronom internetowym jako podziękowanie za ich działalność.

Z jednej strony przeglądarka Brave blokuje reklamy co powoduje spadek dochodów właścicieli witryn, z drugiej strony dzięki automatycznym nagrodom wynagrodzi im to napiwkami w tokenach wymienialnych na dolary. W takiej konstrukcji wygrywają wszyscy – internauci dzięki szybciej ładującym się stronom oraz właściciele witryn.

Kategorie powiązane z wpisem

Ostatnio dodane
Wpisy katalogowe Podkategorie