Kafito Polski

hodowla psow rasy leonberger

Wpis należy do
użytkownika:
gingerheaven
avatar
przejmij wpis »
strona o psach rasy leonberger-bogata galeria zdjec ,informacje o rasie ,nasze psy
WWW: http://leonbergery.pl

Opis firmy

Witam serdecznie na naszej stronie poświęconej naszym psom rasy leonberger .Jesteśmy rodziną z jednym dzieckiem i mieszkamy w Toruniu w dzielnicy domków jednorodzinnych obok lasu. Nasza przygoda z leonbergerami zaczęła się w 2004 roku –mieszkaliśmy jeszcze w mieszkaniu na 5 piętrze w kamiennicy ,ale kupiliśmy już dom –wtedy zapadła decyzja o zakupie psa… W moim dzieciństwie a potem dorosłym życiu zawsze towarzyszyły mi zwierzęta –psy z ulicy, koty.. Potem była długa przerwa ale zawsze było marzenie-musze mieć psa..Kiedy kupiliśmy dom mąż w końcu się zgodził na czworonożnego towarzysza-i zaczęło się gorączkowe poszukiwanie rasy –wiedziałam czego chcę :)).Dużego kudłatego koniecznie i spokojnego… Marzyłam od wielu lat o Nowofundlandzie ale ta opcja nie przeszła u mojego męża –więc szukałam dalej- wpadłam na hasło Leonberger i zobaczyłam ze są spokrewnione z rasa z moich marzeń a potem sobie przypomniałam ze już takiego psa spotkałam i wywarł na mnie kolosalne wrażenie. Jak tylko uzyskałam zgodę wyszukałam szczenię leonbergera :))).Nie nęciły nas wtedy hodowla ani wystawy-miał to być nasz pies rodzinny z cechami o których czytałam. Tak trafił do nas Dali-nasz pierwszy leoś :))). Dali trochę chorował na początku więc dośc szybko zdecydowałam ze dokupię mu suczkę do towarzystwa i do socjalizacji-wybór padł na jedną z najlepszych hodowli w Polsce –Ligocka Watahę. W międzyczasie przyleciała do nas Gala z Belgii-nie planowana ale i tak stwierdziliśmy że chcemy Kaję z Ligockiej Watahy-tak oto w szybkim czasie zamieszkały z nami 3 rude łobuziaki i zaszczepiły miłośc do rasy:))). Kiedy poznaliśmy Galę i zobaczyliśmy jak wspaniały charakter oferuje ta hodowla – zamarzył nam się pies z tej hodowli– zamówiłam wtedy pierwszy wybór na psa –ale urodziły się suczki jeden piesek –już wtedy uczestniczyliśmy w wystawach i chciałam psa/suczkę do hodowli domniemanej-wybraliśmy suczkę ...I tak się pojawiła Enigma u nas ..A parę miesięcy potem się dowiedzieliśmy ,że syn matki naszej Enigmy szuka domu –decyzja była szybka:)))To była krótka historia jak i skąd u nas tyle psów . Z naszymi psami jezdzimy na wystawy i raz bywa lepiej raz gorzej –dzięki nim poznaliśmy mnóstwo wspaniałych ludzi:)

W 2006 roku urodził nam się pierwszy miot na literke A a teraz się szykujemy do miotu B:).Staramy się kryc za granicą ,żeby stale wprowadzac świeżą krew , swoje psy badamy na dysplazje i kryjemy tylko psami wolnymi od niej. Moim marzeniem jest wyhodowanie psów zdrowych i i normalnych psychicznie –w żadnej hodowli nie rodzą się same Championy ,ale jeśli każdy właściciel szczeniaka z naszej hodowli powie ze nie żaluje -to już sukces …

Nasze psy i szczenięta mieszkają z nami w domu –nie mamy kojców –wszystkie żywe stworzenia są pełnoprawnymi członkami rodziny ,mieszkają z nami też koty :)-tricolorka Kiara i rudy kotek o imieniu Ginger.

Życzę miłego czasu spędzenia na naszej stronie .Dagmara Korzeniewska –Spedding z rodziną.

Kategorie powiązane z wpisem

Ostatnio dodane
Wpisy katalogowe Podkategorie