Kafito Polski

Nowelizacja ustawy emerytalnej

Wpis należy do
użytkownika:
ekdepechemode
avatar
przejmij wpis »
Informacje dotyczące emerytur. Co daje ustawa emerytalna. Kto może dostać wcześniejszą emeryturę, jak obliczyć wysokość emerytury. Czy nasza emerytura wstarczy na godne życie?
WWW: http://www.ustawa-emerytalna.pl

Opis firmy

Obecny system emerytalny dla wielu jest "niesprawiedliwy społecznie”. Osoby, które przepracowały 40 lat, płaciły składkę ZUS, przeżywają "wypalenie zawodowe", nie mają prawa skorzystania z wcześniejszego przejścia na emeryturę. Projekt nowej ustawy zakładał, że możliwość przejścia na wcześniejszą emeryturę miałyby kobiety po 35 latach pracy, a mężczyźni po 40 latach pracy.
Nie będzie jednak ustawowego <a href="http://www.ustawa-emerytalna.pl">wydłużenia wieku emerytalnego </a>w Polsce. Proponowane rozwiązanie jest dla emerytów gwarancją wyższej emerytury oraz mniejszym ryzykiem, że podczas kolejnego kryzysu oszczędności z II filaru znów stopnieją i szansą na ograniczenie deficytu budżetowego. Zmniejszona składka do OFE (3,5%) nie będzie generować już tak gigantycznych długów państwa wobec funduszy emerytalnych, tak jak się to dzieje obecnie.

Kategorie powiązane z wpisem

Ostatnio dodane
Wpisy katalogowe Podkategorie