BenQ - pierwsze monitory interaktywne z certyfikatem EDLA dla edukacji z usługami GMS


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
BenQ - pierwsze monitory interaktywne z certyfikatem EDLA dla edukacji z usługami GMS
2024-03-19
Dwie serie RP04 Pro i RM04 Master interaktywnych monitorów z ekranami 4K UHD o przekątnej 65, 75 i 86 cali, powłoką antybakteryjną i czujnikami jakości powietrza oraz wbudowanym rozwiązaniem InstaShare2 do bezprzewodowego udostępniania ekranów smartfonów, tabletów czy notebooków na ekranie monitora.

BenQ, światowy lider w dziedzinie monitorów dla edukacji, ogłosił wprowadzenie na polski rynek najnowszej generacji interaktywnych monitorów serii BenQ Board Pro RP04 i BenQ Board Master RM04. Oferują one pełną obsługę Google Mobile Services (GMS) i są oficjalnie certyfikowane przez Google Enterprise Devices Licensing Agreement (EDLA). GMS jest zbiorem własnych aplikacji i interfejsów API firmy Google.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Kafito.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:

Nowa generacja monitorów BenQ oferuje szkołom łatwy dostęp do oficjalnych usług Google, w tym Google Play i Google Classroom. Zapewnia nauczycielom i uczniom płynne korzystanie z wyszukiwarki Google i innych aplikacji Android bezpośrednio na dużym ekranie dotykowym monitora BenQ Board.

Doświadczenia edukacyjne wspierane przez Google

Wszystkie monitory serii BenQ RP04 i RM04 mają teraz zainstalowane podstawowe aplikacje Google, takie jak Dysk Google, Mapy, Spotkania i YouTube. Szkoły, które chcą korzystać z aplikacji Google Workspace, takich jak Classroom, Dokumenty, Arkusze i Prezentacje, mogą je pobrać bezpośrednio z Google Play i zainstalować na monitorze. W ten prosty sposób uczniowie i nauczyciele mogą uzyskać dostęp do plików lekcji i pracować nad nimi bezpośrednio na ekranie dotykowym BenQ Board.

Nowa generacja ma również odnowiony interfejs użytkownika (UI), który jest lepiej dostosowany do potrzeb klasy. Aby rozpocząć przeglądanie treści lekcji wystarczy teraz pisać lub mówić bezpośrednio z paska wyszukiwania na stronie głównej Google. Nauczyciele mogą także nadal korzystać ze znanych widżetów BenQ, konfigurować skróty do aplikacji i kształtować swoją cyfrową przestrzeń dydaktyczną zgodnie ze swoimi potrzebami i upodobaniami.

Lepsza nauka dzięki tablicy i udostępnianiu ekranu

BenQ RP04 i RM04 oferują potężne narzędzia dydaktyczne, EZWrite 6 i InstaShare 2.

EZWrite 6 to innowacyjne oprogramowanie BenQ, które umożliwia nauczycielom prowadzenie lekcji, robienie notatek podczas zajęć, importowanie lub wyświetlanie treści lekcji oraz korzystanie z szerokiej gamy specjalistycznych narzędzi klasowych zaprojektowanych dla różnych przedmiotów.

InstaShare 2, bezprzewodowe rozwiązanie własne BenQ do udostępniania ekranu, pozwala nawet 9 uczniom jednocześnie udostępniać i kontrolować na monitorze BenQ swoje ekrany laptopa, tabletu czy smartfona. Narzędzie to może również dzielić ekran tablicy w zależności od liczby urządzeń lustrzanych, dzięki czemu uczniowie mogą na zmianę dzielić się pomysłami bez przerywania toku lekcji.

Ulepszone narzędzia zapewniające dostępność w klasie

Nowa generacja monitorów BenQ oferuje również nowe funkcje, które sprawiają, że nauka jest bardziej dostępna dla szerszego grona uczniów.

Dzięki funkcji zamiany tekstu na mowę uczniowie niedowidzący mogą słyszeć tekst wyświetlany lub pisany na tablicy. Wielojęzyczne tłumaczenie pozwala nauczycielom i uczniom zrozumieć materiały lekcyjne napisane w różnych językach.

Kolejna przydatna nowa funkcja, optyczne rozpoznawanie znaków (OCR), pomaga konwertować obrazy i dokumenty z blokami znaków na edytowalny tekst. Dzięki OCR można z łatwością szybko tworzyć szkice projektów lub opracowywać materiały lekcyjne z zasobów drukowanych.

 

Inteligentniejsze zarządzanie użytkownikami i urządzeniami

Szkoły, które mają już swoje konta Google, mogą łatwo przejść do korzystania z monitorów BenQ bez dodatkowej konfiguracji. System zarządzania kontem BenQ (AMS) umożliwia administratorom synchronizację katalogu Google Workspace Directory i natychmiastowe przenoszenie kont użytkowników do ekosystemu BenQ. Synchronizacja katalogów jest również oferowana dla szkół korzystających z LDAP, Microsoft Entra ID (dawniej Azure Active Directory), ClassLink i innych dostawców tożsamości opartych na SAML.

Nauczyciele mogą logować się za pomocą zsynchronizowanego konta i otwierać pliki hostowane przez Google bezpośrednio z monitorów BenQ za pomocą swoich kont szkolnych. Nauczyciele mogą także zeskanować kod QR za pomocą smartfona w celu szybszego logowania lub użyć logowania jednym dotknięciem za pomocą szkolnych kart NFC.

Rozwiązanie BenQ Device Management Solution (DMS) pozwala administratorom IT zdalnie i efektywnie kontrolować ustawienia BenQ Board. Dzięki DMS mogą monitorować analitykę urządzeń, zarządzać aplikacjami, przesyłać aktualizacje urządzeń i konfigurować ustawienia zasilania zarówno pojedynczych, jak i grup tablic BenQ.

Zwiększone bezpieczeństwo dzięki GMS

Monitory BenQ działają na własnej, certyfikowanej wersji systemu operacyjnego Android 13, który jest w pełni obsługiwany przez GMS. Dzięki temu szkoły mogą polegać na wbudowanych funkcjach bezpieczeństwa Google, które chronią monitory przed złośliwymi aplikacjami, atakami phishingowymi, możliwymi wyciekami danych oraz utratą danych.

BenQ chroni również dane użytkowników, oferując szyfrowaną komunikację sieciową i opcje zabezpieczeń na poziomie proxy. BenQ hostuje również swoje usługi w chmurze na bezpiecznej infrastrukturze chmury AWS.

ClassroomCare® oznacza zdrowszą naukę

Monitory BenQ są jedynymi interaktywnymi monitorami dla edukacji z pełnym zestawem funkcji ClassroomCare®, których celem jest tworzenie zdrowego środowiska uczenia się.

Zarówno seria Pro, jak i Master są wyposażone w ekrany Eyesafe® Certified 2.0, które pomagają chronić oczy uczniów i nauczycieli przed wysokoenergetycznym niebieskim światłem, które, jak wykazano, powoduje zmęczenie oczu. Ekrany Eyesafe pozwalają to uzyskać, zachowując jednocześnie optymalną jakość obrazu i wierność kolorów.

BenQ Board Pro ma również czujniki jakości powietrza, które monitorują poziom dwutlenku węgla (CO2), formaldehydu (CH2O), lotnych związków organicznych (TVOC) i cząstek stałych (PM2,5 i PM10) w salach lekcyjnych, automatycznie uwalniając jony ujemne by zmniejszyć zanieczyszczenie, gdy niebezpieczne poziomy cząstek są przekroczone. Dzięki temu uczniowie są bardziej skupieni, poprawiają swoje zdolności poznawcze i chronią zdrowie układu oddechowego. RP04 idzie o krok dalej dzięki wbudowanemu jonizatorowi powietrza pomaga zmniejszyć ilość cząstek stałych w salach lekcyjnych.

Ponadto monitory (ekrany, przyciski, pisaki, pilot) mają certyfikowane antybakteryjne powłoki srebrowe AgNP, które zmniejszają ryzyko przenoszenia zarazków.

 

Nadesłał:

INDALO

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl