Bony żywieniowe - dlaczego warto je wprowadzić w firmie?


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
Bony żywieniowe - dlaczego warto je wprowadzić w firmie?
2024-01-26
Przedsiębiorcy coraz chętniej decydują się na bony żywieniowe dla swoich pracowników.

Badania pokazują, że jest to jeden z najbardziej pożądanych benefitów. Element ten znacząco zwiększa efektywność pracowników, wpływa na ich dobrostan i poprawia jakość życia zawodowego. W poniższym artykule wyjaśniamy, dlaczego warto wprowadzić bony żywieniowe w swojej firmie.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Kafito.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:


Planujesz wprowadzić bony żywieniowe? Poznaj kartę Pluxee Lunch

Dostępne są różne formy wsparcia dla pracowników. Ciekawym rozwiązaniem jest karta Pluxee Lunch (więcej przeczytasz tutaj: https://www.sodexo.pl/pracodawca/lunch/). To korzystne rozwiązanie dla pracodawcy i ogromna wygoda dla pracowników. Kartą można zarządzać za pośrednictwem aplikacji mobilnej i strony internetowej.

Co istotne – korzystanie z karty daje swobodę wyboru. Za pomocą karty (wirtualnej lub fizycznej, zbliżeniowej) można płacić w punktach gastronomicznych i handlowych w Polsce i na świecie, stacjonarnie i online. Pracownik ma dostęp do mapy punktów gastronomicznych i handlowych, które honorują płatność kartą.



Dlaczego warto wprowadzić bony żywnościowe w swojej firmie?

Wprowadzenie karty niesie za sobą realne korzyści dla przedsiębiorcy, takie jak:

  • Oszczędność – finansowanie przez pracodawcę posiłków udostępnianych pracownikom pozwala na zwolnienie z ZUS. W praktyce jest to kwota rzędu do 1106 zł miesięcznie na jednym wynagrodzeniu, co przynosi znaczne korzyści finansowe.

  • Benefit, który zaspokaja realne potrzeby pracowników – wbrew pozorom nie wystarczy zaoferować pracownikom zatrudnionym w firmie jakiekolwiek benefity. Najbardziej doceniają oni wsparcie, które rzeczywiście odpowiada na ich potrzeby. Ceny artykułów spożywczych są wysokie, a więc otrzymany w pracy pełnowartościowy posiłek stanowi realne wsparcie i jest atrakcyjnym dodatkiem, ponieważ pozwala pracownikom zaoszczędzić pieniądze.

  • Mniejsza rotacja pracowników i większa lojalność – pracownicy chętnie pozostaną w firmie, które dba o ich dobrostan. Wykazują lojalność wobec pracodawcy, który jest zainteresowany ich potrzebami. Czują się w obowiązku bardziej przykładać się do powierzonych zadań.

  • Większa atrakcyjność pracodawcy na rynku – potencjalni pracownicy zwracają szczególną uwagę nie tylko na wysokość pensji, ale również na atmosferę w firmie, dodatki, premie i benefity. Wywiązując się z obowiązku zapewnienia posiłków profilaktycznych i oferując pracownikom bony, wyróżnisz się jako pracodawca.

  • Wzrost motywacji pracowników i większa efektywność – dobrej jakości posiłek dostarcza energii, co przekłada się na większą efektywność. Pracownicy, którzy czują się zadbani, mają także większą motywację do wykonywania obowiązków.




Jak zatem widać – wprowadzenie bonów żywieniowych to realne wsparcie dla pracowników. Pełnowartościowe obiady są niezbędne do efektywnego wykonywania powierzonych zadań – niezależnie od tego, czy mowa o pracownikach biurowych, czy też o osobach zatrudnionych w warunkach szczególnie uciążliwych.

Jak to wygląda pod kątem podatków? Jak wspomnieliśmy, obowiązuje tu zwolnienie z ZUS. W świetle prawa jest to przychód pracownika zwolniony z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Koniecznie pomyśl o zaoferowaniu pracownikom bonów żywieniowych, które przynoszą wiele korzyści obu stronom stosunku pracy.


Źródło fotografii: pexels.com
Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl