Bus z wypożyczalni jako auto zastępcze


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
Bus z wypożyczalni jako auto zastępcze
2019-09-29
W codziennej pracy kierowcy zawodowego, nie brakuje niebezpiecznych sytuacji na drodze. Nie wszystkim im można zapobiec. Konsekwencją nieuwagi lub nieostrożnej jazdy może być stłuczka i uszkodzenie samochodu, którym kierowca wykonuje dostawy lub przewóz towarów.


W transporcie oznacza to realne straty. Samochód, który nie nadaje się do jazdy nie może realizować zleceń i musi trafić do warsztatu na naprawę. To z kolei może trwać nawet kilka tygodni. Czy w tym czasie firma może pozwolić sobie na mniejsze zarobki lub rezygnację ze zleceń? Oczywiście że nie. Z pomocą w takich trudnych momentach przychodzi wypożyczalnia busów Łódź.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Kafito.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:


Kto może wypożyczyć samochód dostawczy?

Wiele osób błędnie uważa, że do wypożyczenia samochodu dostawczego, czyli popularnego busa, konieczne jest prawo jazdy kategorii C. Nic bardziej błędnego. Zgodnie z ustawą o ruchu drogowym, do kierowania samochodem o DMC nie przekraczającej 3,5 tony, wystarczającej jest podstawowe prawo jazdy kategorii B. To ta sama kategoria, którą posiada większość kierowców poruszających się samochodami osobowymi. W praktyce, każdy kto ma na to ochotę i na co dzień porusza się autem osobowym, może skorzystać z usług w zakresie wynajmu busów. Warunkiem do wynajmu samochodu dostawczego z wypożyczalni jest ukończenie 18 roku życia i posiadanie ważnego prawa jazdy.



Do czego można wykorzystać wypożyczonego busa?

Wynajem samochodów użytkowych, nazywanych również dostawczymi lub busami, ma w zasadzie zabezpieczyć interesy firm, które wykorzystują takie samochody do celów zarobkowych. Najczęstsze ich przeznaczenie to.

 

  • Dostawy towarów do sklepów – hurtownie i producenci korzystają z samochodów dostawczych, realizując z ich pomocą zaopatrzenie do sklepów, restauracji, piekarni i innych placówek handlowych. Bus idealnie się do tego celu nadaje. Jest zwrotny, stosunkowo lekki i posiada dużą przestrzeń ładunkową. W ofercie niektórych wypożyczalni znajdują się również busy chłodnie, wyposażone w niezależny system chłodzenia przestrzeni ładunkowej. Są one wykorzystywane do przewozu mrożonek, wędlin, mięs lub lodów.

  • Usługi transportowe – busy można również spotkać na trasach krajowych i międzynarodowych, na których wykonują przewóz towarów. Wiele firm spedycyjnych oraz kurierskich wykorzystuje busy do dostawy i odbioru paczek i transportu przesyłek na dużych dystansach. Dlaczego akurat busy są tak popularne? Ponieważ są szybkie, ekonomiczne, a ich kierowcy nie podlegają obowiązkowi posiadania tachografu.

  • Przewóz osób – samochody w nadwoziu bus są również powszechnie wykorzystywane w charakterze taksówek. Możliwość jednoczesnego zabrania większej liczby osób sprawia, że to wygodny środek transportu zorganizowanego. Przejazdy na lotnisko, dowozy pracowników do zakładu pracy, czy wynajem busa i podróż całą rodziną na wakacje.



Ile płaci się za wypożyczenie busa?

Na sam koniec odpowiedź na najważniejsze pytanie. Ile kosztuje wynajem busa w Łodzi? Średni koszt to ok. 200 złotych za dobę. Cena ta może się wahać w granicach +/- 20 zł, zależnie od długości czasu wynajmu. Im dłuży jest okres wynajęcia, tym cena za dobę staje się korzystniejsza.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl