Jak cię widzą tak cię piszą czyli zadbaj o wygląd twarzy


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
2017-12-28
Dbanie o naszą skórę, to podstawa. Procesów naturalnie w niej zachodzących, nie jesteśmy w stanie powstrzymać – na skutek upływu lat, nasza skóra wiotczeje, pojawiają się na niej zmarszczki. Nie oznacza to jednak, że mamy biernie się temu procesowi przyglądać.

Możemy sobie w bardzo prosty a zarazem w pełni bezpieczny sposób próbować z nimi radzić. W jaki sposób? Rozwiązań jest co najmniej kilka.


Przede wszystkim – właściwe oczyszczeni twarzy


Pierwszym etapem, jeśli chodzi o właściwe zadbanie o skórę naszej twarzy, jest odpowiednie jej oczyszczenie. Oczywiście musimy zacząć od najprostszych metod, takich, które stosujemy w ramach codziennej pielęgnacji. Mycie twarzy oraz dokładne jej osuszanie miękkim ręcznikiem, to podstawa. Są też jeszcze inne metody. Jedną z nich jest z całą pewnością stosowanie różnego rodzaju peelingów o właściwościach leczniczych.


Czym jest oxybrazja?


Skoro mowa o peelingach oraz szeroko rozumianych zabiegach oczyszczających, w żaden sposób nie możemy tutaj pominąć oxybrazji. Czym charakteryzuje się ten zabieg? Najprościej rzecz ujmując, jest to peeling wodno – tlenowy, co może nam już w pewien sposób sugerować sama nazwa zabiegu. Polega on bowiem nie tylko na samym w sobie oczyszczaniu naszej skóry, ale też ma on na celu doprowadzenie do delikatnego złuszczania się naszego naskórka. Jego efektem, jest bardzo głębokie oczyszczenie naszej skóry a także usunięcie nieprzyjemnych pod względem estetycznym zaskórników. Czujemy się po tym zabiegu odświeżone, nasza skóra na twarzy może sprawiać tez wrażenie bardzo lekkiej. Dzięki zawartemu w zabiegu tlenowi, jest ona też dobrze oczyszczona i właśnie dotleniona. Zabieg ten, szczególnie jest zalecany osobom, które mają cerę wrażliwą a także naczyniową.


Peeling kawitacyjny – co to takiego?


Innym rodzajem zabiegu, który w znaczący sposób będzie w stanie oczyścić naszą skórę, jest z całą pewnością peeling kawitacyjny. Na czy dokładnie zabieg ten polega? Zanim dokładnie dowiemy się na czym peeling kawitacyjny polega, zaznaczmy fakt, że jest to obecnie jeden z najbardziej popularnych zabiegów, jeśli mowa o oczyszczaniu naszej skóry. Polega on na zastosowaniu ultradźwięków, jak również cieczy ( skomponowanej przy udziale odpowiednich dawek specjalistycznych preparatów) celem złuszczenia zrogowaciałego naskórka. Zabieg ten tez znacząco jest w stanie rozjaśnić skórę naszej twarzy. Jeśli chodzi o rekomendacje, to peeling kawitacyjny mogą stosować osoby o każdym rodzaju cery. Zdecydowanie jednak przeprowadzenie takiego zabiegu muszą rozważyć osoby, których cera ma skłonności do powstawania trądziku. Peeling kawitacyjny skutecznie bowiem niweluje jego powstawanie.  

Nadesłał:

notatkiprasowe.thefirst

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl