Jak poradzić sobie z zatrzaśniętym zamkiem w drzwiach


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
2018-01-02
Co należy zrobić, kiedy zamek w naszych drzwiach się zatrzaśnie? Na co koniecznie musimy zwrócić uwagę, kiedy chcemy w bezpieczny sposób dostać się do naszego mieszkania? To bez wątpienia sytuacje bardzo stresujące.

Co za tym idzie, nie zawsze wiemy, jak we właściwy sposób sobie z nimi poradzić. Warto jest zatem wiedzieć, na co w tym aspekcie powinniśmy zwracać największą uwagę. O czym, w sposób szczególny należy pamiętać, kiedy chcemy otworzyć nasze drzwi wejściowe w sytuacji, kiedy się zatrzasnęły?


Przede wszystkim – zachowanie spokoju


To, od czego musimy zacząć, to zachowanie spokoju. Panika, czy stres, nie są naszymi najlepszymi doradcami. Dlatego też kiedy widzimy, że nasze drzwi nie otwierają się we właściwy sposób, należy spokojnie i racjonalnie przemyśleć daną sytuację. Pod żadnym pozorem, nie powinniśmy próbować ich samodzielnie otwierać. To może spowodować tylko pogorszenie sytuacji. Oczywiście, bardzo ważną kwestią jest też ta związana z przyczyną zepsutego zamka. W przypadku, kiedy drzwi po prostu się zacięły i nie jest to wynik np. próby włamania do naszego domu, możemy powiedzieć, ze spotkało nas szczęście w nieszczęściu. Nie jest bowiem powiedziane, że będzie następowała konieczność wymiany całego zamka. W takiej sytuacji, koniecznie jednak musimy wezwać pogotowie ślusarskie. Profesjonalista, najczęściej bez konieczności uszkodzenia zamka, będzie w stanie nasze drzwi bezpiecznie otworzyć.


Kiedy zamek się zepsuł bo była próba włamania


Zupełnie inaczej sytuacja przedstawia się, kiedy zepsuty zamek jest wynikiem próby włamania. Uszkodzenia mogą być wówczas bardzo duże. W tym przypadku, poza koniecznością wezwania pogotowia ślusarskiego, koniecznie powinniśmy wymienić zamki. Chodzi tutaj przede wszystkim o kwestie związane z naszym bezpieczeństwem. Nie wiemy bowiem, czy próba włamania była wynikiem tego, że potencjalny złodziej wszedł w posiadanie naszego kompletu kluczy. Dla własnego bezpieczeństwa dobrze jest jednak w takim przypadku pomyśleć o wymianie zamków.


W każdej jednak z powyższych sytuacji, warunkiem koniecznym, jest zachowanie spokoju. Panikując, czy też - co gorsza – próbując samodzielnie poradzić sobie z problemem zepsutego zamka, możemy wyrządzić sobie znacznie więcej krzywdy. Konsekwencje takiego zachowania mogą być dla nas naprawdę okropne.  

Nadesłał:

notatkiprasowe.thefirst

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl