Jakie są objawy anginy?


Jakie są objawy anginy?
2017-08-14
Dzisiejszy tekst zostanie poświęcony kwestii zdrowia a dokładniej rzecz ujmując tego po czym można poznać anginę, jakie są jej objawy. Z pewnością nie każdy jest wstanie poznać anginę i należy to możliwie jak najszybciej zmienić.

Czym jest angina?

Zanim jednak powiemy sobie o objawach anginy - należy podkreślić o czym tak naprawdę jest tutaj mowa. Angina to nic innego jak ogólna nazwa dotycząca zapalenia migdałków podniebiennych oraz błony śluzowej gardła. Warto też wiedzieć, że nazwa jest stosowana bez względu na to czy mamy do czynienia z wirusami, czy bakteriami. Jeden z czynników etiologicznych anginy to bakterie - paciorkowce.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Poradnik-Zdrowia.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:

Przejdźmy teraz do tego, co wywołuje anginę. Z pewnością wiecie jakie są powszechne opinie na ten temat. Ciekawie jednak czy wiecie, że opinie te nie mają swojego odzwierciedlenia w rzeczywistości? Bez zbędnego przedłużania skupmy się od razu na faktach a fakty są takie, że anginę wywołują wirusy. Niemniej, w czasie infekcji zazwyczaj mamy do czynienia z paciorkowcem w gardle z grupy A. Angina paciorkowcowa zwykle spotykana jest, kiedy mamy okres jesienno-zimowy. Często jej ofiarami są dzieci.

Czas na objawy

Skoro powiedzieliśmy już sobie z czym mamy do czynienia - najwyższa pora przejść do sedna sprawy czyli tego z jakimi objawami ma się do czynienia podczas anginy. Jeżeli mamy do czynienia z anginą paciorkowcową - warto mieć świadomość, że rozpoznanie choroby do najtrudniejszych nie należy. Oto, co możemy w tej kwestii wymienić:

·         ostry, silny ból gardła przekładający się na problemy z połykaniem

·         ból głowy

·         nagła i wysoka temperatura

·         nudności (czasem) połączone z wymiotami (w przypadku anginy u dziecka), ból brzucha

·         powiększenie węzłów chłonnych

·         nalot na języku

·         ropny, biały nalot znajdujący się na migdałkach

·         przekrwione (czerwone) gardło i migdałki przy jednoczesnym braku kaszlu

·         brak objawów wskazujących na nieżyt górnych dróg oddechowych

Skoro znamy już objawy, musimy też powiedzieć o powikłaniach, które mogą wystąpić. Z jednej strony nie powinno się wpadać w panikę, gdyż nawet nieleczone zapalenie gardła i migdałków zazwyczaj ustępuje samoistnie a z drugiej strony warto skorzystać z pomocy lekarza, gdyż zdarzają się sytuacje, w którym mamy do czynienia z powikłaniami miejscowymi i ogólnoustrojowymi. Oto, niektóre występujące powikłania anginy:

·         popaciorkowcowe kłębuszkowe zapalenie nerek (w moczu jest białko, powstają obrzęki)

·         ropień tylnogardłowy

·         ropne zapalenie ucha środkowego

·         zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych

·         sepsa (z tym, że sepsa ma miejsce bardzo rzadko)

Jeżeli chodzi o kwestię leczenia, to temat na inny tekst. Niemniej, biorąc pod uwagę możliwe powikłania - pamiętajcie o tym, aby udać się do lekarza. Nie można samodzielnie zapobiec tym powikłaniom. Należy też pamiętać, że jeden tekst nie jest wstanie bardzo dokładnie nakreślić wiedzy na temat objawów anginy oraz innych zagadnień mających z nią związek. Co za tym idzie - warto nieustannie poszerzać swoją wiedzę. W końcu nigdy nie wiemy, co może się nam przydać w przyszłości.

W tworzeniu tekstu brał udział serwis http://awafarm.waw.pl/


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Atum222

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl