Koncentratory tlenu to spokojny sen


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
2018-03-13
Zjawisko niedotlenienia organizmu jest bez wątpienia stanem będącym niebezpieczeństwem nie tylko dla naszego zdrowia, ale również życia. Ze schorzeniami tego typu borykają się osoby narzekające na wszelkie choroby układu oddechowego.

Powszechnie przy postępowaniu w przypadku takich stanów wykorzystuje się tlenoterapię.  Wskazaniem dla użycia są przede wszystkim: przewlekła obturacyjna choroba płuc, poszerzenie ścian oskrzeli, zwłóknienie płuc, zwłóknienie torbielowate czy też BPD. Gdy pojawi się konieczność stosowania tlenoterapii, może przydać się nam specjalny sprzęt – tu z pomocą przychodzą podręczne, domowe urządzenia.

Koncentrator tlenu to aparatura, która doskonale sprawdza się w czasie użytkowania zarówno w domu chorego, jak również w warunkach szpitalnych. Jego działanie opiera się na pobieraniu powietrza z najbliższego otoczenia. Wtedy dochodzi do jego sprężenia oraz użycia mechanizmu pozwalającego na oddzielenie tlenu od azotu. Niechciany składnik przenika z powrotem do powietrza, tlen zaś używany jest przez użytkownika który w konsekwencji przez profesjonalną maskę czerpie tlen o stężeniu wysokości 91-95%. Przenośny koncentrator tlenu, podwyższając stężenie tlenu w płucach pacjenta, umożliwi zapobiegnięcie kwasicy, stanowiącej przykry skutek niedotlenienia.

Sensowność wdrożenia tlenoterapii można zweryfikować zwykle po nastaniu paru charakterystycznych oznak schorzenia. Wśród nich wylicza się zaburzenia snu, nadmierne wyczerpanie oraz uczucie absolutnego braku siły, a także wyczerpanie umysłowe oraz zauważalnie wyższą zachorowalność.

Z powodu regularnego używania koncentratora tlenu w czasie tlenoterapii, powinieneś przemyśleć wybór odpowiedniego modelu. Rozsądnie, by do każdego użytkownika docierały sprzęty dosyć lekkie, nie za duże oraz przystosowane do łatwego transportu. Liczy się przede wszystkim energooszczędność, dyskretna praca, a dodatkowo nieskomplikowana eksploatacja czy postępowanie związane z codzienną konserwacją.

Nadesłał:

Dabali777

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl