Moda dziecięca


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
2018-03-13
Część z nas jest zdania, że warto zainwestować w pierwsze buciki dla dziecka, zanim tak naprawdę nauczy się stawiać swoje pierwsze kroki, druga grupa jednak wcale nie popiera tego pomysłu. Wiele mam wybiera grube skarpetki, czekając z bucikami na właściwy moment. Czy jest jakaś reguła?

Jeżeli chcesz jeszcze poczekać trochę z zakupem pierwszej pary butów, zawsze masz możliwość wybrać dla swojego malucha nadzwyczaj przyjemne oraz solidne buto-skarpety. Dlaczego? Przeciwpoślizgowa guma i pełny komfort zakładania powoduje, iż tego typu produkt jest ostatnio coraz chętniej brany pod uwagę przez mamy niż normalne buciki dla niemowlaka.

Jeśli jednak już zdecydujesz się na pierwsze buty, wyszukaj takie, w których stópka malca będzie wystarczająco swobodna i jednocześnie w pełni bezpieczna. Część buta osłaniająca piętę musi być miękka, aby nie utrudniać ruchów stopy malucha. Cholewka dość niska, z tego samego powodu. Tak naprawdę bezpieczeństwo butów dla niemowlaka kryje się w całkiem innym miejscu – w niepozornej podeszwie. Na pewno powinna zawsze być najtwardsza w śródstopiu, nie może się na nim łamać, z drugiej strony powinna być giętka z przodu. A wszystko po to, żeby dziecko miało ułatwione stawianie kroków i ruszanie stopką w buciku. Ważne jest też, aby podeszwa rozszerzała się ku paluszkom.

Pamiętaj, by unikać niepewnego kupowania butów na patyczek. Jest to dość zawodny sposób, najlepiej jest więc wybrać się na zakupy z malcem i wszystko przymierzyć na miejscu. Buciki niemowlęce nie mogą być ani za małe, ani zbyt obszerne, jednak zawsze istotne jest, żeby zostawić w nich od pięciu do siedmiu mm wygodnego luzu w paluszkach. Czubeczek buta powinien być wystarczająco obszerny oraz zaokrąglony, aby zapobiec ograniczaniu ruchów stopy.

Odpowiedni wybór pierwszych bucików leży w intencji każdej mamy. Nie zostało jednoznacznie powiedziane, kiedy najlepiej dokonać podobnego zakupu dla dziecka, jednak dobrze jest jak najdłużej pozwolić mu delektować się pełną wolnością. Stopa odpoczywa, mięśnie właściwie się rozwijają i nie pogłębiają się różnorodne wady postawy.

Nadesłał:

Dabali777

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl