Profesjonalne zabezpieczenia ogniowe


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
2018-01-13
Współczesne budynki były i będą kompleksami coraz mądrzej zabezpieczonymi przed ogniami. Rozwój w tym kierunku wygórowanych wymagań sformułowanych przez stosowne dokumenty prawne a dodatkowo intensywnego postępu technik przeciwpożarowych.

Używanie stali jako materiału podstawowego w budownictwie jest przełomem. Stal powoduje, że gmachy były i będą mocniejsze, wspanialsze, wyższe. Ogromna struktura bywa dużym wyzwaniem, jeśli myślimy o bezpieczeństwie. Podczas wybuchu pożaru konstrukcja powinna opierać się pożarowi trwale maksymalnie długo Temperatury są dla stali składnikiem szczególnie niszczącym. Moduły stalowe ulegają deformacji w wyniku działania ognia. W efekcie ramy stalowe potrzebują poważnych izolacji przeciwpożarowych.

Znamy co najmniej kilka niezmiernie skutecznych sposobów ochrony przeciwpożarowej struktur ze stali. Jednym z nich w mojej ocenie jest skorzystanie z powłok ogniochronnych, lub izolacje przemysłowe na fragmentach zbudowanych ze stali. Skutek to zminimalizowana podatność na ciepło. Takie izolacje będą pęcznieć a także absorbować uwalniane podczas pożaru ciepło. W praktyce są to rozwinięte technologicznie, bardzo interesujące i skuteczne zwiększające swoją objętość osłony.

Nowym wykończeniem najprawdopodobniej będą powłoki natryskowe. Stosuje się je swobodnie na podzespoły stalowe. Stosuje się ją na formy stalowe wewnątrz gmachu. Przed ich nałożeniem nie zapomnij oczyścić precyzyjnie stal, gdyż w przeciwnym razie mogą powstać ubytki. Ułomnością jest jedynie niezbyt estetyczny wygląd. Wypada więc rozważyć drugi materiał, który będzie stanowił porządne wykończenie. To zaś oznacza kolejne obciążenie głównej konstrukcji tudzież nakłady.

Nadesłał:

Dabali777

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl