Ryzyko bezdechu sennego


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
2018-03-13
Bezdech senny to dysfunkcja zbadana zaledwie kilka lat temu i, na dodatek zwykle bagatelizowana. Wielu dotkniętych tym schorzeniem nie wie o swojej chorobie, a to wielka strata, gdyż łatwo ją współcześnie usuwać.

Nawracające w czasie snu zaniki przepływu powietrza, określane przez lekarzy obturacyjnym bezdechem sennym, mogą niestety stać się źródłem gorszych schorzeń. Zespół bezdechu sennego występuje w efekcie zapadania się języka oraz gardła i niestety jest całkowicie poza naszą kontrolą. Rezultatem przypadłości są nieraz kłopoty z nadciśnieniem i arytmią. Dla współlokatorów szczególnie problematyczne jest natomiast pochrapywanie.

Leczenie obturacyjnego bezdechu przeprowadza się zazwyczaj z wykorzystaniem skomplikowanych aparatów CPAP. Osoba cierpiąca na bezdech senny obsługuje aparat CPAP na potrzeby leczenia w domu. Sam przyrząd to przede wszystkim pompa powietrza oraz maska. Gwarantują one utrzymywanie dróg oddechowych w stanie otwartości. Pozwala na to wytwarzanie nadciśnienia, które blokuje zamykanie dróg oddechowych, a tym samym nie następuje obturacyjny bezdech senny. Tego typu terapia nie należy może do najprzyjemniejszych, ale do maski można się szybko przyzwyczaić, ponadto nowoczesne urządzenia są niegłośne oraz łatwe w użyciu.

Alternatywą dla powstrzymywania choroby aparatami CPAP jest leczenie operacyjne. Należy tu zaznaczyć, że wykorzystuje się je u pacjentów z łagodnym bądź umiarkowanym zaawansowaniem przypadłości. Zasięg postępowania omawiany będzie indywidualnie. Prawdopodobnie może mieścić w sobie między innymi korektę przegrody nosowej, wycinanie powiększonych migdałków czy polipów i plastykę podniebienia, czy nawet zmniejszenie masy języka.

Wszystkie sposoby leczenia korzystnie jest jednakże zintegrować ze zdrowym stylem życia i unikaniem zbędnych kilogramów. Są to bowiem czynniki, które przeważnie przepisują lekarze na początku stwierdzania podobnych objawów.

Nadesłał:

Dabali777

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl