ABC salonowego wypoczynku - rady projektantki Joanny Otto


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
ABC salonowego wypoczynku - rady projektantki Joanny Otto
2017-06-15
Meble wypoczynkowe stanowią zwykle dominujący element salonu. Oprócz spełniania potrzebnych funkcji, w dużej mierze decydują o charakterze i stylu wnętrza. Są centralnym punktem życia domu – chwil z najbliższymi, odpoczynku i relaksu. Trudno wyobrazić sobie salon bez wygodnej kanapy.

Salon stanowi niewątpliwie serce domu. Maraton filmowy, czytanie ulubionej książki czy słuchanie muzyki nie byłoby tak przyjemne bez mebla, który umożliwia nam wygodny odpoczynek. Dla każdego będzie jednak oznaczać to coś innego. Duża rodzina z pewnością wybierze narożną kanapę, singiel być może zadowoli się stylowym szezlongiem. Wybór mebli wypoczynkowych to jednak niełatwe zadanie, warto więc posłuchać rad eksperta. 

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Kafito.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:

Od czego zacząć?

Przy urządzaniu salonu zazwyczaj w pierwszej kolejności decydujemy się na wybór stałych elementów wyposażenia. Oświetlenie, podłogi czy drzwi stanowią swoistą bazę, by zacząć kreować dane wnętrze tak, jak sobie tego życzymy. O meblach wypoczynkowych warto pomyśleć w drugiej kolejności. Modele jednobarwne można ożywić dodatkami - kolorowe poduszki wprowadzą ciekawy akcent kolorystyczny. Mebel bardziej charakterystyczny i wyrazisty nada wnętrzu charakteru, do którego dopasujemy pozostałe elementy wyposażenia. Warto pomyśleć też o aspekcie nieco bardziej pragmatycznym - wymiarach, często bowiem o tym zapominamy. - Oglądając sofy i meble wypoczynkowe, widzimy je w dużej przestrzeni salonów meblowych. Wstawione do naszych pokoi dziennych często zajmują zbyt wiele przestrzeni i zamiast komfortu mamy niewygodę braku miejsca na swobodne poruszanie się po salonie - mówi Joanna Otto.

W jakim kolorze?

Niezwykle istotny jest także kolor obić mebli wypoczynkowych. - Sofy stanowią dużą powierzchnię i są największym elementem salonu. Obicia muszą tworzyć spójną całość z pozostałymi elementami wnętrza, nawet z zasłonami, dywanami, tapetami i innymi detalami wyposażenia - radzi projektantka. We wnętrzach klasycznych dopasowujemy wszystkie elementy zgodnie z wybranym stylem i kolorystyką. Nowoczesny salon, w którym często dominują biele i szarości, można wzbogacić kontrastową sofą w wyrazistym lub nawet jaskrawym kolorze, co nada przestrzeni ciekawego wyrazu. Duży wybór mebli w rozmaitych odcieniach znajdziemy u polskiego producenta Adriana Furniture. Każdy model występuje w wielu wariantach kolorystycznych. Dostępne są także różne typy obić, m.in. wełniane, skórzane czy bawełniane, dzięki czemu wnętrze może być dowolnie kreowane. 

Stylowe połączenia

Choć zwykle meble wypoczynkowe dobiera się spójnie do stylu wnętrza - nowoczesne w minimalistycznych zestawieniach, stylizowane lub oryginalne z epoki we wnętrzach klasycznych, Otto zaznacza, że obecnie panuje jest modna na eklektyzm. - Ciekawa jest  tendencja do łączenia i „przełamywania" konsekwencji stylu jednorodnego. W klasycznym wnętrzu dobrze odnajdują się nowoczesne, proste sofy, dając tło dla innych bardziej zdobnych elementów wyposażenia - podkreśla projektantka. Łączenie mebli z różnych epok stylistycznych to zadanie wymagające wiedzy i uważnego komponowania zestawień. - Meble, nie mogą jednak ze sobą konkurować. Jedne muszą „zostać w cieniu" swojej neutralności tak, by mogły stanowić tło i wydobyć piękno i ozdobną formę drugich - radzi. W ten sposób mogą powstać bardzo ciekawe i indywidualne wnętrza, ale ich wysmakowane urządzenie wymaga wiedzy i doświadczenia.

Szeroki wybór mebli wypoczynkowych do salonu: www.adrianafurniture.com.

Joanna Otto

Joanna Otto projektuje wnętrza prywatne różnego typu: od małych kawalerek o średnim budżecie do wielkich rezydencji najzamożniejszych Polaków. Jest osobą niezwykle kreatywną, dlatego w każdym projekcie znajdziemy jakiś pomysł, niestandardowe rozwiązanie. Do każdego nowego zadania podchodzi bardzo indywidualnie. Najważniejsze są dla niej funkcjonalność i układ przestrzenny. - „Projektowanie wnętrza nie oznacza tylko wyboru mebli i dodatków, lecz zaplanowanie układu pomieszczeń i ich funkcji" - twierdzi. Projektantka uwielbia nowości, odkrycia, ciekawostki ze świata designu. Dlatego stale podróżuje, odwiedzając targi we Włoszech, Hiszpanii czy Niemczech. Uważa się za „łowcę trendów", a jej ulubionym terenem łowieckim jest Mediolan. Na tamtejsze iSaloni jeździ od kilkunastu lat. Z upodobaniem odwiedza także fabryki i manufaktury, bo jak twierdzi, najlepiej poznaje się produkt, gdy widzi się cały proces jego powstawania.

Joanna Otto

+48606202350

www.proart-otto.pl

Nadesłał:

OKK!

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl